SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Petrolinvest: kontrakt poszukiwawczy w Kazachstanie przedłużony o 5 lat

Spółka z grupy Petrolinvest przedłużyła okres poszukiwawczy kontraktu z  Ministerstwem Ropy i Gazu Republiki Kazachstanu o 5 lat, do marca 2016 roku.

„Aneks, zgodnie z warunkami decyzji Ministerstwa Ropy i Gazu Republiki Kazachstanu (…) przedłuża okres poszukiwawczy kontraktu o pięć lat, tj. do dnia 18 marca 2016 roku, w celu oceny odkryć na terytorium kontraktowym oraz zobowiązuje TOO OilTechnoGroup do poniesienia w przedłużonym okresie poszukiwania nakładów inwestycyjnych w wysokości 55.000 tys. USD, zgodnie ze zmienionym programem roboczym na lata 2011-2016" – czytamy w raporcie.

Ponadto w treści aneksu określono nowe współrzędne geograficzne obszaru kontraktowego, uwzględniające procedurę zwrotu jego części. Zwrócony obszar, stanowiący 43% dotychczasowej powierzchni kontraktu, obejmuje nieperspektywiczne dla poszukiwań części obszaru, na których w trakcie wykonywanych prac nie udokumentowano żadnych zasobów węglowodorów. Aktualny obszar kontraktu OTG wynosi 5.376,7 km kw.

Kontrakt OTG jest największym kontraktem w portfelu inwestycyjnym Petrolinvest. Zgodnie z opublikowanymi przez spółkę raportami niezależnego eksperta, wielkość zasobów perspektywicznych na jego terenie przekracza 1,9 mld baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, a ich wartość (przy uwzględnieniu redukcji do poziomu ważonego ryzykiem) wynosi 2,6 mld USD.

„W ocenie prezesa Petrolinvest przedłużenie okresu poszukiwawczego kontraktu OTG o kolejne pięć lat zapewnia spółce długotrwałą stabilną perspektywę rozwoju w ramach działalności poszukiwawczo-wydobywczej prowadzonej na obszarze jej największej koncesji, jak również stanowi wyraz zaufania ze strony organów nadzorujących i rządowych Republiki Kazachstanu oraz uznanie dla pozytywnych wyników dotychczasowych prac poszukiwawczych na obszarze kontraktu" – czytamy dalej w komunikacie.

Petrolinvest posiada 88,10% akcji Occidental Resources, Inc., która to spółka posiada 100% udziałów w spółce TOO OilTechnoGroup.

Petrolinvest miał 86,32 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 283,11 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 57,78 mln zł wobec 33,79 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest: kontrakt poszukiwawczy w Kazachstanie przedłużony o 5 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl