SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Petrolinvest otrzymał 50 mln USD kredytu z EBOR-u, z opcją zamiany na akcje

Spółka Petrolinvest, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zawarła umowę kredytową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), na podstawie której EBOR udzielił kredytu w wysokości nie wyższej niż 50 mln USD, poinformowała firma w komunikacie. Całość lub część kredytu może zostać zamieniona na akcje spółki.

"Kredyt zostanie wykorzystany na finansowanie prac geologicznych prowadzonych przez TOO OilTechnoGroup (OTG) oraz TOO Emba Jug Nieft (Emba) w latach 2010-2011 na obszarze objętym, odpowiednio, kontraktem OTG oraz kontraktem Emba na terenie Republiki Kazachstanu. Kwota kredytu zostanie przekazana przez Petrolinvest spółkom OTG oraz Emba w formie pożyczek projektowych" - czytamy w komunikacie.

Kredyt jest oprocentowany w oparciu o stawkę LIBOR powiększoną o 3,5% marży w stosunku rocznym. Okres kredytowania wynosi 3 lata od dnia zawarcia umowy kredytowej, podano także.

Na początku marca, zarząd EBOR-u zatwierdził umowę tego kredytu.

Spółka poinformowała, że zgodnie z umową kredytową, EBOR będzie miał prawo dokonać konwersji całości lub części kredytu na akcje spółki. "Cena konwersji będzie wynosiła 27,50 zł za jedną akcję. Ponadto, w przypadku gdy cena rynkowa akcji spółki będzie wynosiła 50 złotych lub więcej w okresie 30 kolejnych dni kalendarzowych i EBOR zdecyduje nie dokonać konwersji jakiejkolwiek części kredytu, spółka będzie miała prawo (ale nie obowiązek) spłacić w całości lub w części pozostałą do spłaty część kredytu. W takiej sytuacji prawo konwersji wygaśnie po dokonaniu spłaty kredytu przez spółkę" - czytamy .

Zabezpieczeniem spłaty kredytu jest zastaw finansowy i rejestrowy na akcjach spółki należących do Prokom Investments i zastaw finansowy i rejestrowy na rachunkach bankowych spółki a także zastaw na kontrakcie OTG (zastaw ten nie będzie naruszał uprawnień Grupy Total), zastaw na udziałach Emba posiadanych przez spółkę i zastaw na Kontrakcie Emba.

Uruchomienie kredytu zostało uzależnione m.in. od zmiany postanowień umowy finansowania w formie linii zaangażowania kapitałowego udzielonego przez GEM Global Yield Fund Limited w formie zadowalającej EBOR oraz od potwierdzenia przekazania przez Prokom Investments kwoty nie mniejszej niż 130 mln USD przeznaczonej na finansowanie prac geologicznych spółek OTG oraz Emba.

W połowie marca prezes Paweł Gricuk informował, że Petrolinvest ma dostęp do 165 mln USD finansowania, a środki powinny wystarczyć na dwa lata poszukiwań ropy.

Oprócz 50 mln USD z EBOR-u i 70 mln USD od Total, Petrolinvest ma 127,5 mln zł finansowania od grupy międzynarodowych funduszy - Kingsbrook Opportunities Master Fund LP, Iroquois Master Fund Ltd. oraz GEM Global Yield Fund Limited.

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest otrzymał 50 mln USD kredytu z EBOR-u, z opcją zamiany na akcje

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl