SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes PKO BP zrezygnował po 4 miesiącach, odwołano dwie osoby z zarządu

Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP z dniem 22 października - poinformował bank w komunikacie. Z zarządu zostali natomiast odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski.

Jan Emeryk RościszewskiArticle

Rościszewski był prezesem PKO Banku Polskiego od czerwca br.. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku.

Radio Zet podało w czwartek, że według nieoficjalnych informacji Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa, a rada nadzorcza banku ma powierzyć jego obowiązki Iwonie Dudzie, prezes Alior Banku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zmiany w zarządzie PKO BP

Równocześnie rada nadzorcza PKO BP odwołała z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego. Antczak był od połowy 2017 roku wiceprezesem nadzorującym obszar bankowości przedsiębiorstw i analiz, a Papierski od 2010 roku wiceprezesem nadzorującym obszar bankowości inwestycyjnej.

W połowie sierpnia z PKO BP pożegnał się Adam Marciniak, przez ostatnie cztery lata był członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników. W połowie września został powołany do zarządu firmy CCC, nadzoruje obszar technologii i digitalizacji.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa PKO BP zanotowała 2,405 mld zł wyniki odsetkowego, 1,055 mld zł wyniku z prowizji i 1,237 mld zł zysku netto.

Jan Emeryk Rościszewski w PKO BP przez ponad 5 lat

Rościszewski przed objęciem funkcji prezesa PKO BP był wiceprezesem banku nadzorującym obszar rynku detalicznego, zajmował to stanowisko od połowy 2017 roku. Jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Posiada też dyplom Executive MBA oraz uprawnienia brokera ubezpieczeniowego.

W latach 1990-1991 pracował we Francji dla AXA Banque oraz AXA International, a w latach 1991-1993 dla Groupe Azur. W latach 1993-1996 był członkiem zarządu TU Azur Ostoja oraz TUnŻ Azur Życie. Od 1996 roku związany z BNP Paribas; w latach 1998-2016 jako prezes kierował TUnŻ Cardif Polska i pełnił też w okresie 2001-2016 funkcję dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce.

Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. Był przewodniczącym Rady Nadzorczej (RN) Pocztylion-Arka PTE (1998-2016), wiceprzewodniczącym RN Pocztowej Agencji Usług Finansowych (2000–2014), członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń (2012–2016), członkiem RN BBI Development NFI (2011-2018), członkiem RN: PKO Leasing (2016-2018), PKO Faktoring (2017-2018) i PKO Banku Hipotecznego (2017-2019) oraz wiceprzewodniczącym RN Banku Pocztowego (2017-lipiec 2020). Do kwietnia 2021 był przewodniczącym RN: PKO TFI, PKO Towarzystwo Ubezpieczeń i PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Obecnie zasiada w radzie nadzorczej PKO Banku Hipotecznego i Grupy Żywiec.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes PKO BP zrezygnował po 4 miesiącach, odwołano dwie osoby z zarządu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
I co to ma z mediami wspólnego? Zajmijscie się tym co macie w nazwie, a nie tym o czym inne media piszą.
odpowiedź
User
ert
A odprawa się należy! Ile przygarnie? Milion,dwa ?
odpowiedź