SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żabka wykorzystała robota do dostawy zakupów

Żabka Jush przeprowadziła test dostawy za pomocą samojezdnego robota w Warszawie.

W ostatni dzień lutego mieszkańcy centrum Warszawy mogli zobaczyć na ulicach stolicy autonomicznego robota dostawczego, nazwanego Darjush.  
Akcja została zorganizowana przez Żabkę Jush i była drugim już testem przeprowadzonym przez firmę z zakresu autonomicznych dostaw. Używany do testów robot jest w stanie dostarczyć zakupy w promieniu do 2 km. Dojechać do klienta może nawet w 15 minut, a porusza się z maksymalną prędkością do 20 km/h. 

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Żabka Jush przetestowała dostawę z powietrza za pomocą drona, który dostarczył zakupy na jedną z warszawskich plaż.

Robot Dariush dostarcza zakupy

- Innowacyjne rozwiązania są podstawą naszej działalności. Udowodniliśmy to już w ostatnie lato, kiedy przetestowaliśmy dostawy dronem. Sięgając po kolejne rozwiązanie z tego obszaru, chcieliśmy poznać jego możliwości. Korzystanie z nowoczesnych technologii jest w naszym DNA i z uwagą przyglądamy się pomysłom, które mogą pomóc w ulepszeniu procesu ostatniej mili  – mówi Maciej Nowakowski, CEO Lite e-Commerce, startupu odpowiedzialnego za rozwój Żabki Jush. 

@jush.pl Przedstawiamy Wam robota Darjusha! 🤖 Z jego udziałem zrobiliśmy małą grę miejską z nagrodami - zobaczcie efekty! A z kodem Darjush masz -30% zniżki w apce Żabka Jush ✨ #darjush #wszystkonajush #jushpl ♬ Groovy 70's Funk(976365) - Suzu Sound

Konstrukcja robota Delivery Couple, firmy która dostarczyła rozwiązanie Żabce Jush, została zaprojektowana tak, żeby zapobiec przypadkowemu przewróceniu się. Porusza się po chodnikach i ścieżkach rowerowych, a jedno naładowanie wystarcza mu nawet na cały dzień pracy. Dodatkowo, gdy napotyka na przeszkodę, stara się znaleźć alternatywną trasę, a w przypadku braku możliwości samodzielnego pokonania przeszkody, może poprosić o pomoc zdalnego operatora. 

Współpraca Żabki Jush z Delivery Couple jest wynikiem synergii wewnątrz Grupy Żabka, w ramach której działa jednostka Venture Studio. 

Dołącz do dyskusji: Żabka wykorzystała robota do dostawy zakupów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
To wszystko po to by o tym w internatach pisano. Minie wiele lat zanim takie rozwiązanie zostanie wprowadzone, a i tak skończy się jak z autonomicznymi pojazdami w USA gdzie ludzie je blokują tak dla jaj. Tutaj się takiego robocika wrzuci dla jaj do metra i niech się buja.
4 1
odpowiedź
User
jooj
Sieć kupuje robota lub drona. Gazety piszą o tym. Za kilka dni wszyscy o tym zapominają. Sieć dostaje tylko niskobudżetową reklamę. Ty tracisz tylko czas na czytanie reklam.
6 1
odpowiedź
User
kerfuś
Taki robot od dawna jeździ po Opolu, tylko nie w barwach płaza. No ale stolyca, wiadomo...
4 1
odpowiedź