SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Leroy Merlin prowadzi komunikację wbrew wszelkim zasadom i zdrowemu rozsądkowi

Francuska firma Leroy Merlin, która mimo wezwań i apeli postanowiła nie wycofywać się z Rosji walczy z wszechobecnym bojkotem blokując profile krytyków w social mediach, odcinając ukraińskich pracowników od wewnętrznych kanałów komunikacji czy kasując ich profil na Facebooku. - To, co widzimy w ostatnich tygodniach pokazuje brak konsekwencji i spójności, reagowanie podyktowane emocjami, wbrew zasadom komunikacji kryzysowej i zdrowemu rozsądkowi. Centrala ogranicza możliwości działania, a jednocześnie oczekuje oczyszczenia atmosfery, skutecznej obrony dobrego imienia marki. W obecnej sytuacji jest to niewykonalne - uważa Urszula Podraza, ekspertka ds. komunikacji kryzysowej.

Dołącz do dyskusji: Leroy Merlin prowadzi komunikację wbrew wszelkim zasadom i zdrowemu rozsądkowi

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wujek z wesela
Zauważyliście, żeby Wirtualne Media jakimkolwiek tematem zajmowały się równie gorliwie? O co chodzi? Dlaczego tak się zaangażowali w dyskredytowanie LM? Reklamy są płatne, a antyreklamy?
odpowiedź
User
Jaaaaaa
Odnośnie tych waszych żałosnych bojkotów,robię zakupy zawsze tam gdzie mi się kalkuluje. Jeśli będę miał zapłacić mniej zrobię to w Liroy napewno. Jeśli was stać na droższe życie to nie mam nic przeciwko,ale nie utrudniajcie chociaż życia ludziom tym którzy wolą mniej zapłacić za produkty,a i tak już jest masakra cenowa. Między innymi przez takich jak wy za chwilę normalni,zdrowo myślący będą musieli wybierać między kromką chleba, a rachunkiem za gaz,czy paliwo.
odpowiedź
User
seba
Kierunek działania Leroy Merlin jest głupotą do sześcianu z czysto biznesowego punktu widzenia. Zostali w rossji w której w kryzysie wynikającym z sankcji nikt nie będzie szerzej myślał o remontach i przebudowach domów i mieszkań czy wyposażaniu wnętrz. Stracą pokaźnie w obszarze Europy zachodniej gdzie mając wybór znaczna część klientów wybierze Castorame, OBI, Bauhouse, czy innego Bricomana - zwłaszcza jezeli coraz częściej sprowadzać się to będzie do klikniecia w sieci a nie odwiedzin stacjonarnego sklepu. Nawet jeżeli obejmie to 25% klientów to cios będzie gigantyczny.
Przede wszystkim jednak LM całkowicie skasował się samodzielnie z rejonu Ukrainy (ponad 40 mln. mieszkańców) - za chwilę największego rynku remontowo-budowlanego w Europie. Przy potencjalnym wsparciu zewnętrznym odbudowy kraju (m.in. z 350- mld. rezerw rezerw rossji zdeponowanych w zachodnich bankach) ten kraj będzie lukratywnym konskiem dla każdej sieci sklepów rempontowobudowlanych - z wyjątkiem LM.


Już za chwile usłyszysz jak "porzucony" majątek zostanie znacjonalizowany i jakiś oligarcha będzie śrubkami handlował a to obecnie ponad 100 hipermarketów w 60 miastach, podobnie Henkel się obawia,  że jak wyjdzie to sprzętu nie pozwolą wywieźć i jakiś oligarcha będzie produkował środki czystości dalej.
Większość koncernów nie płaci podatków w nie swoim kraju.
Wyguglaj sobie "koncerny nie płacą podatków" Sieci handlowe i telekomy mają milionowe obroty, a płacą symboliczne podatki.
ALDI za 5 lat zapłaciło w Polsce 0 PLN (słownie ZERO), tmobile przy ponad 40mld obrotu zapłacił całe 30 tysięcy (5 lat).
Jak znacjonalizują te sklepy/fabryki to dopiero Putler będzie miał wpływy z podatków.
Samoloty, ponad 400 sztuk sobie przywłaszczyli to i fabrykę/sklep też mogą
odpowiedź