SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czas na radio cyfrowe. Kołodziejski: Rozporządzenie uporządkuje rynek radiowy

Od 18 kwietnia zacznie obowiązywać rozporządzenie dotyczące radia cyfrowego DAB+. Informuje o wymaganiach technicznych dla odbiorników stosowanych przy radiofonii cyfrowej. - Uporządkuje rynek radiowy - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Czas na radio cyfrowe. Kołodziejski: Rozporządzenie uporządkuje rynek radiowy

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
Akurat mam odbiornik DAB+ i warto odnotować że jakość dźwięku w DAB jest zdecydowanie gorsza od jakości dostępnej na FM

ale za to 1 nadajnik w nim 9 - 10 programów z jednej lokalizacji, z taką samą polaryzacją anten i lokalizacja ta sama, mniejsza moc nadawania - przy większym zasięgu. Nadajnik 2 kW pokryje teren co analogowy 30kW. z jednym programem.
odpowiedź
User
Dr. Queen
Dziekujemy panie Witoldzie. Radio i sluchacze zyskaja na DAB+,komercyjni nadawcy sa w mentalnym skansenie i nie chca grac w otwarte karty,sztucznie kreujac rynek reklamy radiowej wg rozpoznawalnosci stacji.

Łubu dubu, Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu ....
Komercyjni nadawcy, jakbyś nie wiedział, muszą patrzeć przede wszystkim na rachunek ekonomiczny. Oni nie dostają państwowych doatcji (teraz dodatkowo 2 MLD / rocznie dla TVP i PR extra). Mam propozycję: zabieramy wszystkie dotace dla TVP oraz PR i patrzymy w jakim oni skansenie się znajdą. Gwarantuję Ci, że pierwsze co zrobią, to wyłączą nadawanie DAB+, bo to są zbędne koszty i już przestarzała technologia. Byłem bardzo za wdrożeniem DAB/DAB+, ale jakieś 20-25 lat temu. Dzisiaj jest ju po ptokach.
odpowiedź
User
T

a dlaczego nie słuchać radia przez internet wystarczy tylko poszukać.

a choćby dlatego.... jesteśmy w czasie pandemii koronawirusa, wzrósł popyt na kontakt międzyludzki, nie wszyscy mają światłowody i korzystają z tzw "nielimitowanego internetu" - a ten schodzi bardzo szybko i ze 100Giga nagle po pół godziny rozmowy masz już tylko 60, a limit na miesiąc.

Tak się akurat składa, że streaming audio zajmuje minimalne pasmo. Ja od dawna słucham radia niamal wyłącznie przez internet.
odpowiedź