SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

Telewizja Polska dostała graniczny termin na podjęcie negocjacji z firmą EmiTel w sprawie wejścia na MUX-8. Rozmowy muszą ruszyć do 30 kwietnia br. Jeśli do tego nie dojdzie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpocznie otwarte postępowanie koncesyjne na wolne miejsca na tym multipleksie.

Dołącz do dyskusji: TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dojna zmiana
Przecież MUX-8 to jest porażka! Kanały, które tam już nadają, ledwo wiążą koniec z końcem i mają znikomą oglądalność. Zasięg tego MUX-u jest słaby, moce nadajników są o wiele mniejsze od MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Do tego nieszczęsne pasmo VHF i w większości regionów zastosowana polaryzacja pionowa. Porażka!!!!!!!!!!!!

Niech TVP straci miejsca i nic tam nie uruchamia. Cokolwiek tam wrzuci, zaraz ludzie będą narzekali, dlaczego kanał publiczny, za który płacą abonament, nie jest powszechnie dostępny itd. Gra nie jest warta świeczki. Dla TVP powinien być przede wszystkim MUX-3, MUX o największym zasięgu i z licznymi doświetleniami w problemowych regionach. Zlikwidowałbym w ogóle kanały, których prawie nikt nie ogląda (TVP Kultura, TVP Historia) i wrzucił o MUX-3 TVP Sport HD i byłoby super.


Tak to jest jak laik wypowiada się w kwestiach technicznych.
1. Ludzie nie umieją wykonać instalacji, lub jeśli na tym nie znają, nie chcą tego zlecić profesjonalistom.
2. Świadomość o istnieniu MUX jest niezbyt duża, bo nie ma promocji. Nie ma też informacji, że aby go odbierać, trzeba dostosować instalację.
3. Moce nadajników są mniejsze, gdyż to pasmo VHF. Fizyka się kłania. W tym paśmie fale radiowe mają znacznie większy zasięg niż na paśmie UHF przy takiej samej mocy nadajnika. Dodatkowo ten zasięg wzmacnia polaryzacja pionowa. Gdyby moce nadajników były takie same, zakłócaliśmy sygnał naszym sąsiadom na znaczniej części ich kraju z naszych nadajników przygranicznych.

Podsumowując, więcej wiedzy, mniej plecenia bzdur w internecie.
To idzie ze sobą w parze.
odpowiedź
User
K.
A co z MUX-4? Czy KRRiT ma jakiś pomysł, co z nim zrobić w przyszłości?


MUX4 zajmuje Polsat , nadaje kodowane kanały, chyba chodziło Ci o MUX5
odpowiedź
User
hahah
TVP powinna zostać obciążona kosztami nadawania muxa wynikającymi z rezerwacji w nim 3 slotów . A jak nie będzie chciała bulić, to kosztami powiem być obciążony regulator za bierne przyglądanie się procederowi.


czyli my zostaniemy obciążeni tymi kosztami.
odpowiedź