SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza Polka w globalnym zarządzie właściciela sieci IKEA

Anna Pawlak-Kuliga, aktualna prezeska Grupy IKEA w Chinach, obejmie od listopada 2022 r. stanowisko Global CFO, IKEA Retail - Grupa Ingka. Tym samym będzie pierwszą osobą z Polski w globalnych strukturach zarządczych grupy.

Anna Pawlak-KuligaAnna Pawlak-Kuliga

Anna Pawlak-Kuliga w latach 2016-2018 była prezeską IKEA Retail w Polsce. W tym czasie IKEA rozwinęła w naszym kraju nowe kanały sprzedaży, stworzyła IKEA Centrum dla Firm, pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy.

Zobacz: IKEA zbuduje w Polsce farmę fotowoltaiczną. Osiągnie moc 19 MW

Anna Pawlak-Kuliga od 2018 kieruje chińskim oddziałem IKEA

Od września 2018 r. Pawlak-Kuliga była prezeską Grupy IKEA w Chinach. Kierowała wszystkimi firmami Grupy Ingka w Chinach kontynentalnych i przeprowadziła największą transformację firm IKEA na tamtejszym rynku.

– Rozpoczęliśmy transformację jako cash and carry. Dziś jesteśmy prawdziwą firmą omnichannelową, dostępną dla niemal całego chińskiego rynku poprzez różne kanały: standardowe sklepy IKEA, mniejsze formaty sklepów IKEA, pierwszy na świecie “Sklep jutra”, stronę internetową ikea.cn, IKEA APP, sklep Tmall , sklep Wechat, kanał Tik Tok, centrum obsługi klienta oraz innowacyjne jednostki logistyczne. Wszystko zasilane przez nasze lokalne centrum rozwoju produktu i lokalny digital hub. Aż 99 proc. zamówień dociera do naszych klientów samochodami zeroemisyjnymi – mówi Anna Pawlak-Kuliga.

Zobacz: Paweł Bechciński dyrektorem ds. ludzi i kultury organizacji IKEA Retail w Polsce

Anna Pawlak-Kuliga przed podjęciem pracy w IKEA pracowała w sektorze prawniczym, a następnie w retailu w Wielkiej Brytanii. Do IKEA dołączyła we wrześniu 2008 r. i przez lata pracowała na stanowiskach kierowniczych w pionie finansowym w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2012 r. przeniosła się do Polski.

Jest też Członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland.

Dołącz do dyskusji: Pierwsza Polka w globalnym zarządzie właściciela sieci IKEA

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
kolejny la??dy??boy// wstrukturach swiatowej korporacji.Tam tylko tacy drag queens w natarciu...
odpowiedź
User
Tomek
Ciekawe komu nadstawia.
odpowiedź
User
Yna
Dobry z niej prezes. Ludzki taki.
Wiedzą coś o tym w Chinach.
odpowiedź