SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Auchan wraca po pandemii do "godzin ciszy"

Od 8 września sieć Auchan przywraca po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 "Godziny ciszy". We wszystkich sklepach sieci osoby ze spektrum autyzmu lub nadwrażliwością sensoryczną ponownie będą miały możliwość zrobienia zakupów w przyjaznych dla siebie warunkach.

fot. materiały prasoweArticle

W wyniku szerokich konsultacji z organizacjami społecznymi, klientami oraz pracownikami sklepów od 8 września br. sieć Auchan przywraca "Godziny ciszy".  We wtorki w godzinach 15:00-17:00 na terenie wszystkich sklepów sieci  zostaną przyciemnione światła, wyłączone telewizory, muzyka i komunikaty z głośników.

Dodatkowo do dyspozycji kupujących oddana będzie specjalna, uprzywilejowana kasa. Wszystko po to, aby klientom zapewnić możliwość zrobienia zakupów w przyjaznym środowisku.

"Godziny ciszy" w Auchan od ubiegłego roku

- Godziny ciszy to dla nas bardzo ważna inicjatywa, którą podjęliśmy jako pierwsza sieć w Polsce już w 2019 roku. Jej wznowienie poprzedziliśmy konsultacjami z naszymi klientami, organizacjami wspierającymi osoby ze spektrum autyzmu oraz pracownikami. Ich wyniki jednoznacznie pokazały,że udogodnienia dla osób wrażliwych na światło i dźwięk są potrzebne. Przygotowaną przez nas ankietę wypełniło niemal 1,5 tysiąca klientów, aż 92,8% z nich stwierdziło, że Godziny Ciszy są potrzebne. O opinię zapytaliśmy również 42 fundacje i organizacje społeczne z których 97,7% stwierdziło, że Godziny ciszy są konieczne. Bardzo cieszy nas postawa naszych pracowników – 82,9% z nich poparło naszą inicjatywę – mówi Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR  Auchan Retail Polska.

Auchan wprowadził "Godziny ciszy" w połowie czerwca 2019 roku. Początkowo była to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem “Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Dołącz do dyskusji: Auchan wraca po pandemii do "godzin ciszy"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl