SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Ciche godziny" dla osób w spektrum autyzmu w Castoramie

Od 9 maja roku we wszystkich sklepach Castorama zaczną obowiązywać tzw. „Ciche godziny". Inicjatywa skierowana jest do osób wrażliwych na dźwięki, mających problemy z narządami słuchu oraz będącymi w spektrum autyzmu. Wyłączając muzykę i komunikaty głosowe na dwie godziny w każdy wtorek i czwartek, Castorama daje możliwość zrobienia zakupów w bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach, które pozwolą wielu osobom uniknąć dużego stresu.

 Dzięki wprowadzeniu “Cichych godzin” w sklepach, Castorama chce wspierać osoby z ASD i ich rodziny, oraz budować świadomości społeczną na temat trudności, z którymi każdego dnia muszą się mierzyć. Ważne jest również kształtowanie właściwych postaw prospołecznych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Szczególnie dużą barierą w codziennym funkcjonowaniu dla osób ze spektrum autyzmu są nadmierne bodźce, takie jak np. głośna muzyka. Zadbanie o większy komfort osób, którym nadmiar i natężenie bodźców utrudniają zakupy, jest bardzo istotne.

- Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to dobra okazja, by pokazać nasze wsparcie osobom borykającym się z tym zaburzeniem oraz ich rodzinom. Zależy nam, by nasi Klienci czuli się komfortowo, robiąc zakupy w sklepach Castorama. Cieszymy się, że możemy w ten sposób przyczynić się do poprawy świadomości na  temat autyzmu  i działać razem w słusznej sprawie – mówi Michał Gutkowski, dyrektor ds. zaangażowania w Castoramie.

Kiedy „Ciche godziny” w Castoramie

„Ciche godziny” to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i ułatwienie zakupów Klientom wrażliwym na bodźce dźwiękowe. Inicjatywa ta staje się coraz powszechna - dzięki temu budowana jest świadomość wśród społeczeństwa na temat autyzmu. Dla większości osób ze zdiagnozowanym ASD (z angielskiego autism spectrum disorder), zakupy są negatywnym doświadczeniem, a kolejki i hałas są uciążliwymi elementami zakupów. Castorama chce poprawić warunki ich codziennego funkcjonowania.

“Ciche godziny” będą obowiązywały w następujących dniach i godzinach:  każdy wtorek, 9:00 – 11:00, każdy czwartek, 9:00 – 11:00.

Castorama to kolejna sieć handlowa, która wprowadziła "ciche godziny". Do tej pory rozwiązanie stosują m.in. Auchan, Empik, Lidl, Carrefour, Stokrotka czy Aldi.

Dołącz do dyskusji: "Ciche godziny" dla osób w spektrum autyzmu w Castoramie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl