SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gdzie oglądać baraże Euro 2024. Kto może awansować?

Nadchodzący turniej piłkarski Euro 2024 skupia uwagę kibiców na całym świecie, a Polska, mimo początkowych przeszkód, wciąż ma szansę na udział. Eliminacje nie przyniosły oczekiwanego awansu bezpośrednio do turnieju, lecz drzwi do Euro 2024 są dla Polski wciąż otwarte dzięki systemowi baraży. Płynące stąd napięcie i nadzieja pozwala społeczeństwu żywo przeżywać każdą grę. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie mecze czekają na naszą reprezentację, jakie są jej szanse na awans i potencjalni rywale, których może spotkać w grupach na Euro 2024.

Polska i eliminacje Euro 2024

Pomimo wysokiej motywacji i zdolności drużyny, kampania eliminacyjna okazała się trudna dla reprezentacji Polski. Zaczęło się od porażki 1:3 z Czechami w Pradze, która była zaskoczeniem dla wielu obserwatorów. Następne klęski, takie jak kompromitująca porażka z Mołdawią czy nieudane mecze z Albanią, doprowadziły do istotnego spadku morali w zespole. Zmieniający się zespół trenerski, z Fernando Santosem, który został zastąpiony przez Michała Probierza, niestety nie był w stanie odwrócić trendu.

Sprawdź najlepsze typy na baraże i oglądaj mecze z jeszcze większymi emocjami.

Droga do finału

Pomimo wielu przeciwności, Polska ma okazję ponownie pokazać, że potrafi rywalizować z najlepszymi. Składa się na to wiele czynników, ale najważniejsze jest utrzymanie wysokich morale drużyny i determinacja do walki na boisku.

Estonia, która jest pierwszym rywalem Polaków w półfinale baraży, nie jest z pewnością zespołem, który należy lekceważyć. Chociaż przez eliminacje zajmowała ostatnie miejsce w swojej grupie, zawsze istnieje ryzyko niespodzianki. Kluczowy będzie dobry początek meczu i utrzymanie dominacji na boisku przez Polską.

System baraży Euro 2024

Otworzyła się jednak szansa poprzez system baraży. Po losowaniu, Reprezentacja Polski dowiedziała się, że jej przeciwnikiem w półfinałach baraży będzie Estonia. Polska, mimo wcześniejszych niepowodzeń, jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Jeżeli Polacy pokonają Estonię, czeka ich kolejne spotkanie. Tym razem zagrają z lepszym z pary Walia – Finlandia. Jest to wyzwanie, ale również szansa na zdobycie cennego miejsca na Euro 2024.

Możliwi rywale w grupie na Euro 2024

Jeśli reprezentacja Polski pokona baraż i awansuje na Euro 2024, jej rywale to będzie prawdziwy sprawdzian. Na tym etapie, potencjalni rywalizujący z naszą reprezentacją to Holandia, Austria i Francja. Każdy z tych zespołów ma swoje unikalne cechy, z silnymi zawodnikami i dobrze zorganizowanymi taktykami. Będzie to wyzwanie, ale zarazem okazja do prezentacji naszej drużyny w prestiżowym turnieju.

Podsumowanie

Pomimo trudu przebytej drogi w eliminacjach, Reprezentacja Polski ma jeszcze szanse na udział w Euro 2024, jeżeli pokona swoich rywali w barażach. Pierwszym krokiem będzie mecz z Estonią, następnie potencjalne spotkanie z Walią lub Finlandią. Polska ma ewidentne ambicje, by konkurować na dwóch najważniejszych etapach tych mistrzostw. O sukcesie reprezentacji zdecydują przede wszystkim umiejętności zawodników, ale też wsparcie kibiców.