SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mentzen szykuje się na giełdę. Sławomir Mentzen mówi o dywidendach

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen ogłosił, że jego firma zajmująca się doradztwem finansowym i prawnym wejdzie na warszawską giełdę. - To moje wielkie marzenie biznesowe - podkreślił.

Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a

Zgodni z zapowiedzią Sławomira Mentzena na giełdzie ma zadebiutować jego firma Mentzen, która poprzez spółka zależne realizuje usługi księgowe, doradztwa finansowego i prawnego. Od trzech lat świadczy je m.in. w ramach oferty subskrypcyjnej Mentzen+.

- Nie potrzebuję żadnego finansowania. Wchodzę na giełdę i sprzedaję akcje, ponieważ jest to moje wielkie marzenie biznesowe - podkreślił Sławomir Mentzen na swoim kanale youtube’owym.

Zapewnił, że spółka Mentzen jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a obecność na giełdzie ma jej przynieść kolejne korzyści. - Jeżeli będzie można obracać moimi akcjami, każdy będzie miał co kwartał wgląd w różnego rodzaju raporty, sprawozdania finansowe, zwiększy się transparentność , wiarygodność mojego biznesu - stwierdził. Zauważył też, że mniejszościowi inwestorzy staną się naturalnymi propagatorami usługi firmy.

Ile zarabia firma Sławomira Mentzena

Spółka Sławomira Mentzena w ostatnich latach osiągnęła skokowy wzrost przychodów: z 1,08 mln zł w 2019 roku, 4,68 mln zł rok później, 11,84 mln zł w 2021 roku i 16,83 mln zł w 2022 roku do 21,55 mln zł w ub.r.

Wpływy z doradztwa podatkowego poszły w górę z 3,7 mln zł w 2020 roku do 11,45 mln zł w 2022 i 14 mln zł w ub.r., a te z usług księgowych - z 979 tys. z 2020 roku, 2,97 mln zł rok później, 5,38 mln zł w 2022 roku i 7,55 mln zł w ub.r. W firmie pracuje ok. 120 osób.

Mentzen podkreślił, że firma jest zyskowna i jeżeli nie nastąpią nieoczekiwane zmiany, na przykład duże projekty inwestycyjne, zamierza wypłacać regularnie jak największą dywidendę.

 

Obecnie 100 proc. akcji spółki Mentzen ma Fundacja Rodzinna Mentzen. Do spółki należą zaś udziały stanowiące 74,99 proc. kapitału i 49,99 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Kancelarii Mentzen. Sławomir Mentzen jest fundatorem swojej fundacji i drugim udziałowcem Kancelarii Mentzen (ma walory stanowiące 25,01 proc. kapitału i 50,01 proc. głosów).

W ofercie publicznej spółki Menzten ma pośredniczyć dom maklerski INC. Oferta publiczna planowana jest na marzec, a debiut giełdowy - na połowę br. Spółka ma być notowana na bocznym rynku giełdowym NewConnect..

 

Sławomir Mentzen na czele Konfederacji

Od 2007 roku Sławomir Mentzen był związany z kolejnymi partiami Janusza Korwin-Mikkego, w 2017 roku został wiceprezesem partii KORWiN, a jesienią 2022 roku zastąpił Korwin-Mikkego na stanowisku prezesa.

KORWiN wchodzi w skład Konfederacji, z listy której Sławomir Mentzen jesienią ub.r. został wybrany do Sejmu (dostał 101,3 tys. głosów w okręgu warszawskim).

Sławomir Mentzen jest jednym z najpopularniejszych polskich polityków w mediach społecznościowych. Jego kanał youtube’owy ma 518 tys. subskrybentów. Na Facebooku Mentzena obserwuje ponad 505 tys. użytkowników, na TikToku - ponad 840 tys., na platformie X - 450 tys., na Instagramie - ponad 360 tys. a na Linkedin - ok. 150 tys. 

Dołącz do dyskusji: Mentzen szykuje się na giełdę. Sławomir Mentzen mówi o dywidendach

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Przecież nie pajacuje się dla samej zabawy, a chodzi o wyciągniecie z polityki tyle kasy ile się da. Jeśli jacyś wolnościowcy w wieku 12-15 lat mentalnie (realnie grupka 18-25 latków) się nabierają to trzeba ich wykorzystać ;]
14 1
odpowiedź
User
Ostrzeżenie
Ostatnio krążą w internecie wiadomości e-mail spam wykorzystujące "popularność" p. Mentzena... i zachęcające do kliknięcia w niebezpieczny link... a to niby do jakiejś książki czy to do sensacyjnego materiału wideo z w/w Panem... regularna kampania (przestępcy każdym razem rozsyłają to z innych serwerów)
5 0
odpowiedź
User
czytam
i OK
0 2
odpowiedź