SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jedna trzecia kancelarii Sławomira Mentzena na sprzedaż. Podano ceny akcji

Kancelaria prawna Sławomira Mentzena zaczyna sprzedaż swoich akcji przed debiutem giełdowym. Zapisy na kupno akcji potrwają do 28 marca. Spółka wycenia się na ponad 30 mln zł.

Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a

We wtorek spółka Mentzen, do której należą Kancelaria Mentzen i Mentzen Legal, opublikowała memorandum i szczegóły swojej oferty pierwotnej przed debiutem na warszawskiej giełdzie.

Z miliona akcji składających się na kapitał spółki Mentzen na sprzedaż zostało wystawionych od 150 tys. do 350 tys. Cena za jeden walor została wyznaczona w przedziale od 32 do 36 zł, ostateczna kwota zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu.

Budowa księgi popytu w ramach transzy dla dużych inwestorów potrwa od 6 do 14 marca, a dla małych inwestorów - od 18 do 28 marca. Ostateczna cena i liczba akcji oferowanych w ramach obu transz zostanie ustalona 15 marca. Przydział akcji oraz podanie do publicznej wiadomości wyników oferty publicznej nastąpi do 5 kwietnia br.

W zależności od ustalonej ceny i liczby ostatecznie oferowanych akcji, przychody brutto z ich sprzedaży wyniosą od 4,8 mln zł do 12,6 mln zł. Natomiast wycena całej spółki Mentzen wyniesie od 32 do 36 mln zł. Oferta publiczna jest realizowana za pośrednictwem domu maklerskiego INC. Obecnie 100 proc. walorów spółki należy do Fundacji Rodzinnej Mentzen.

Sławomir Mentzen: ile zarabia jego firma

- Wprowadzenie spółki na giełdę zawsze było moim marzeniem, to kolejny ważny punkt na liście moich biznesowych celów. Liczę, że inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup akcji Mentzen SA staną się moimi sojusznikami i będą spółce pomagać, ponieważ – w pewnym sensie - to będzie także ich biznes - komentuje w komunikacie Sławomir Mentzen, prezes spółki Mentzen.

Spółka Mentzen w ostatnich latach osiągnęła skokowy wzrost przychodów: z 1,08 mln zł w 2019 roku, 4,68 mln zł rok później, 11,84 mln zł w 2021 roku i 16,83 mln zł w 2022 roku do 21,55 mln zł w ub.r. Wpływy z doradztwa podatkowego poszły w górę z 3,7 mln zł w 2020 roku do 11,45 mln zł w 2022 i 14 mln zł w ub.r., a te z usług księgowych - z 979 tys. w 2020 roku, 2,97 mln zł rok później, 5,38 mln zł w 2022 roku i 7,55 mln zł w ub.r. W firmie pracuje ok. 120 osób.

W 2022 roku spółka wypracowała 1,4 mln zł zysku EBITDA i 0,2 mln zł zysku netto, a w ub.r. - 4,6 mln zł EBITDA i 3 mln zł zysku netto.

Zapowiadając w zeszłym tygodniu jej debiut giełdowy Mentzen podkreślił, że firma jest zyskowna i jeżeli nie nastąpią nieoczekiwane zmiany, na przykład duże projekty inwestycyjne, zamierza wypłacać regularnie jak największą dywidendę.

- Misją Grupy Mentzen jest ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Moją misją, przy kierowaniu spółką publiczną, będzie budowa zaufania wśród akcjonariuszy oraz prowadzenie rzetelnej komunikacji z rynkiem. Mam nadzieję, że Mentzen SA dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect w połowie br. Celem długoterminowym jest dołączenie do grona spółek z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych, ale do tego potrzebna jest odpowiednio wysoka kapitalizacja, musimy więc najpierw odpowiednio urosnąć - dodaje Sławomir Mentzen.

Sławomir Mentzen posłem i jednym z liderów Konfederacji

Od 2007 roku Sławomir Mentzen był związany z kolejnymi partiami Janusza Korwin-Mikkego, w 2017 roku został wiceprezesem partii KORWiN, a jesienią 2022 roku zastąpił Korwin-Mikkego na stanowisku prezesa.

KORWiN wchodzi w skład Konfederacji, z listy której Sławomir Mentzen jesienią ub.r. został wybrany do Sejmu (dostał 101,3 tys. głosów w okręgu warszawskim).

Sławomir Mentzen jest jednym z najpopularniejszych polskich polityków w mediach społecznościowych. Jego kanał youtube’owy ma 518 tys. subskrybentów. Na Facebooku Mentzena obserwuje ponad 505 tys. użytkowników, na TikToku - ponad 840 tys., na platformie X - 450 tys., na Instagramie - ponad 360 tys. a na Linkedin - ok. 150 tys. 

Dołącz do dyskusji: Jedna trzecia kancelarii Sławomira Mentzena na sprzedaż. Podano ceny akcji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Fundacja na giełdzie.... Menzen ty uju
4 2
odpowiedź
User
Korona
mentzen rozwala konfę
6 2
odpowiedź
User
Polak
Memcen jak cała konfederosja tylko na śmietnik się nadaje
4 6
odpowiedź