SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instytut Monitorowania Mediów podpisał ugodę i umowę licencyjną z Repropolem

W zeszły piątek Instytut Monitorowania Mediów oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol podpisały umowę licencyjną na korzystanie przez firmę z treści od wydawców reprezentowanych przez Repropol. Równocześnie zakończył się spór prawny IMM i wydawnictwa Polityka.

fot. Shutterstock.comArticle

Na mocy umowy od 6 listopada Instytut Monitorowania Mediów może w pełni legalnie korzystać, na potrzeby usług dla klientów, z publikacji prasowych od wydawców zrzeszonych w Repropolu. Organizacja podkreśliła, że dzięki porozumieniu treści będą udostępniane klientom „bez obaw o naruszenie prawa, roszczenia wydawców i zagrożenia dla swojej reputacji”.

Równocześnie zakończono polubownie proces wytoczony Instytutowi Monitorowania Mediów przez firmę Polityka.

Instytut Monitorowania Mediów zapowiada, że będzie kontynuował bezpośrednią współpracę z wydawcami prasowymi, z którymi łączą go dotychczasowe umowy. Natomiast z wydawcami, którzy rozliczają się poprzez Repropol, będzie współpracował za pośrednictwem tej organizacji.

- Od lat współpracujemy z kilkudziesięcioma wydawnictwami, w tym z największymi takimi jak Agora czy Polska Press i miesiąc w miesiąc płacimy im za wykorzystywane materiały. Niemniej podkreślamy, że pragniemy zapewnić korzyści finansowe również tym wydawcom, którzy preferują rozliczać się przez Stowarzyszenie Repropol. Przywiązujemy do takich spraw dużą wagę i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynku medialnego, tak aby interesy naszych klientów, wydawców, jak i nasze były odpowiednio chronione - podkreśla Paweł Sanowski, prezes Instytut Monitorowania Mediów.

- Cieszymy się z zawartego porozumienia. Dzięki niemu mamy kompleksowo uregulowaną sytuację współpracy między podmiotami oferującymi usługi monitoringu mediów a wydawcami w Polsce, którzy za pośrednictwem SDiW Repropol udzielili licencji na potrzeby monitoringu prasy - dodaje Maciej Hoffman, prezes Repropolu.

Umowę z Repropolem podpisał też Press-Service

W kwietniu br. umowę licencyjną z Repropolem podpisała firma Press-Service Monitoring Mediów.

W styczniu br. Sąd Najwyższy orzekł, że spółka nie może bez umowy cytować w przeglądach prasy artykułów z „Dziennika Gazety Prawnej”, kończąc ostatecznie wieloletni proces sądowy w tej sprawie. Na początku lutego wydawca „DGP” zamieścił nakazane Press-Service’owi przez sąd oświadczenie, w którym firma przyznała, że naruszała prawa autorskie wydawcy.

Repropol wylicza, że oprócz Instytutu Monitorowania Mediów i Press-Service’u ma zawarte umowy licencyjne z następującymi spółkami:
- Agencja Prasowo-Informacyjna „Glob”,
- News Monitor,
- Newspoint,
- Newton Media,
- PharmaInfo.pl.

Dołącz do dyskusji: Instytut Monitorowania Mediów podpisał ugodę i umowę licencyjną z Repropolem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl