SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ks. Adam Boniecki wrócił ze wstępniakiem do „Tygodnika Powszechnego”

Redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki wrócił na łamy swojego tytułu po ponadpółrocznej przerwie spowodowanej przebytym udarem.

Adam Boniecki (fot. Wikimedia Commons) Adam Boniecki (fot. Wikimedia Commons)

Na początku kwietnia br. z trzeciej strony „Tygodnika Powszechnego” zniknęły wstępniaki jego redaktora seniora ks. Adama Bonieckiego. W krótkim komunikacie redakcja wyjaśniła, że Boniecki „potrzebuje należnej chwili wytchnienia”. Dodano, że to pierwsza taka sytuacja.

W numerze sprzed dwóch tygodni 88-letni duchowny udzielił wywiadu, w którym opowiedział o powrocie do zdrowia po przebytym udarze. Dodawał też, że chce wrócić do pisania, ale nie precyzował, kiedy mogłoby to nastąpić.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” na trzeciej stronie ukazał się wstępniak Bonieckiego „Wszystkich Świętych 2022: żywi w potrzebie”. Pisze w nim m.in. o ginących podczas wojny w Ukrainie ludziach, pomocy Polaków dla walczącego sąsiada oraz niepewnej przyszłości uchodźców. „Obecność ludzi w potrzebie każe nam zweryfikować własne potrzeby. To już nie jest etap pozbywania się rzeczy zbędnych, zawalających miejsce w szafie, ale refleksji, co rzeczywiście jest nam potrzebne, i podzielenia się z potrzebującymi. Sprawa jeszcze poważniejsza jest z pieniędzmi. Kiedy tym, co się posiada, można się dzielić, a kiedy nie? Kiedy dopuszczalne jest szaleństwo, ogołocenie, a kiedy nie?” - pyta w tekście.

Boniecki w „Tygodniku Powszechnym” od 58 lat

Ks. Boniecki z „Tygodnikiem Powszechnym” jest związany od 1964 roku. W 1979 roku odszedł do dziennika „L’Osservatore Romano”, był redaktorem naczelnym jego polskiej edycji.

W 1991 roku wrócił do „Tygodnika Powszechnego”, w 1999 roku, po śmierci Jerzego Turowicza został redaktorem naczelnym. Wiosną 2011 roku to stanowisko objął Piotr Mucharski, poprzednio przez wiele lat wicenaczelny, natomiast Boniecki dalej współpracuje z tygodnikiem jako redaktor senior.

Od listopada 2011 roku, na podstawie decyzji kolejnych prowincjałów zakonu marianów, ks. Boniecki ma zakaz wystąpień publicznych poza łamami „Tygodnika Powszechnego”. W 2017 roku zakaz uchylono na kilka miesięcy, przywrócono go po wypowiedzi Bonieckiego o samospaleniu Piotra Szczęsnego oraz pojawieniu się zdjęcia, na którym duchowny poparł Forum LGBT.

W drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 23 244 egz., jak wynika z danych PBC.

Dołącz do dyskusji: Ks. Adam Boniecki wrócił ze wstępniakiem do „Tygodnika Powszechnego”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiSarro
I to jest dobra wiadomość!
0 1
odpowiedź
User
Dudus
Jednak złego diabil nie biorą.
1 0
odpowiedź
User
Ya
Potrzebne są te wstępniaki jak świnkom okulary
1 0
odpowiedź