SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Zychowicz nie będzie już redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia do Rzeczy"

Piotr Zychowicz poinformował, że nie będzie już redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia do Rzeczy” oraz wicenaczelnym tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro). W tej pierwszej roli zastąpi go dotychczasowy zastępca Maciej Rosalak. Zychowicz zapowiedział, że będzie współpracował z tytułami jako publicysta.

Piotr Zychowicz (screen: YouTube/HISTORIA REALNA) Article

„Od 1 listopada nie będę już redaktorem naczelnym »Historii Do Rzeczy«. Nie będę również sprawował żadnych funkcji w »Do Rzeczy«. Będę natomiast współpracował z wydawnictwem jako publicysta. Czytelnikom i Redakcji dziękuję za świetne 10 lat!” - napisał na Twitterze Piotr Zychowicz. Nie sprecyzował, co skłoniło go do tej decyzji (we wtorek nie udało nam się z nim skontaktować).

Redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki poinformował nas, że na stanowisku naczelnego „Historii do Rzeczy” Zychowicza zastąpi Maciej Rosalak, do tej pory wicenaczelny tytułu.

„Historia do Rzeczy” pojawiła się na rynku w lutym 2013 roku, jako kontynuacja miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Od początku naczelnym tytułu był Piotr Zychowicz.

Zychowicz jest publicystą historycznym, zajmuje się głównie okresem II wojny światowej i tematyką bolszewizmu. Jest autorem książek (w przyszłym miesiącu premierę mają mieć „Ukraińcy”), od sierpnia 2020 roku prowadzi również na YouTubie kanał Historia Realna.

Maciej Rosalak to dziennikarz i publicysta, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości był drugim sekretarzem redakcji „Rzeczpospolitej”.

W 2020 roku przychody spółki Orle Pióro, wydawcy tygodnika „Do Rzeczy” i miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, zmalały o 18,7 proc. do 13,41 mln zł, a dzięki spadkowi kosztów operacyjnych o 25 proc. jej wynik netto poszedł w górę z 349,2 tys. zł straty do 668,6 tys. zł zysku. Większościowym udziałowcem Orlego Pióra jest PMPG Polskie Media, kontrolująca też spółkę AWR Wprost wydającą tygodnik „Wprost”.

Dołącz do dyskusji: Piotr Zychowicz nie będzie już redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia do Rzeczy"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl