SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Julien Ducarroz nowym prezesem Orange Polska, Mariusz Gaca będzie szefem Orange w Mołdawii

Rada nadzorcza Orange Polska na prezesa powołała Juliena Ducarroz, a na członka zarządu ds. finansów - Jacka Kunickiego. Obecny wiceprezes Orange Polska Mariusz Gaca w końcem października odejdzie na stanowisko prezesa Orange w Mołdawii.

Julien DucarrozArticle

Julien Ducarroz stanowisko prezesa Orange Polska obejmie z początkiem września. Zastąpi Jean-François Fallachera, który przejdzie na funkcję prezesa Orange w Hiszpanii (zapowiedziano to w połowie czerwca).

Ducarroz przez ostatnie cztery lata był prezesem Orange Mołdawia. W latach 2008-2016 pracował w Orange Rumunia jako dyrektor handlowy i członek wykonawczy zarządu. Pracował też w innych spółkach koncernu Orange, jest z nim związany od 2002 roku.

Dwa tygodnie temu jako kandydat na prezesa Orange Polska został pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą firmy. - Julien Ducarroz otrzymał jednogłośnie pozytywną opinię Komitetu ds. Wynagrodzeń. Jestem przekonana, że jego szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach takich jak strategia i rynek komercyjny, będzie dużym atutem przy przeprowadzeniu Orange Polska przez nowy plan strategiczny - stwierdziła Maria Pasło-Wiśniewska, przewodnicząca komitetu ds. wynagrodzeń i niezależny członek rady nadzorczej Orange Polska.

Z kolei Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 roku. Pełnił różne funkcje menedżerskie w obszarze finansów, m.in. dyrektora relacji inwestorskich w latach 2010-2014 oraz dyrektora kontrolingu od roku 2014 roku. W końcem marca br. został dyrektorem wykonawczym ds. finansów.

Kunicki zasiada w radach nadzorczych należących do Orange Polska spółek Networks! i Teltech. Przed pracą w Orange Polska był związany z Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, ma tytuł MBA z Oxford Brookes University.

Czytaj więcej: Wygraj 10 tys. dolarów

Mariusz Gaca będzie szefem Orange w Mołdawii

Orange Polska poinformował też, że wiceprezes firmy Mariusz Gaca z końcem października zrezygnuje z tej funkcji. Przyjął bowiem propozycję pracy jako prezes Orange Moldova, obejmie to stanowisko z początkiem listopada.

- Przez ostatnie jedenaście lat, Mariusz pełnił różne wysokie funkcje zarządcze w Orange Polska, odpowiadając między innymi za rynek biznesowy i konsumencki, a także za wprowadzenie niezwykle innowacyjnych ofert Orange Love i Orange Flex. Z dużą satysfakcją przyjmuję to, że jego osiągnięcia i doświadczenie spotkały się z uznaniem i promocją ze strony Grupy Orange. To również bardzo pozytywny sygnał dla całego kierownictwa Orange Polska. Dziękuję Mariuszowi za jego ogromne zaangażowanie i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań - komentuje Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska.

- Bardzo się cieszę, że Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji Prezesa Zarządu Orange Moldova. To niewątpliwie dowód uznania jego umiejętności menadżerskich oraz istotnej roli, jaką odegrał w skutecznym powrocie na ścieżkę wzrostu naszej działalności w Polsce, w ostatnich kliku latach. Mołdawia to ważny i bardzo innowacyjny rynek w strukturach Orange - dodaje Ramon Fernandez, zastępca prezesa Grupy Orange na Europę oraz członek rady nadzorczej Orange Polska.

Mariusz Gaca w zarządzie Orange Polska jest od lutego 2014 roku. Wcześniej, od 2009 roku, pełnił funkcję dyrektora wykonawczego firmy (działającej wtedy pod nazwą Grupa Telekomunikacja Polska) odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klienta oraz prezesa zarządu PTK Centertel (operatora telefonii komórkowej Grupy TP), którą pełnił do niedawnego połączenia PTK Centertel z TP S.A. Od listopada 2013 roku odpowiadał za rynek biznesowy Orange Polska.

Firma Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracowała przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Czytaj więcej: Wygraj 10 tys. dolarów

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Julien Ducarroz nowym prezesem Orange Polska, Mariusz Gaca będzie szefem Orange w Mołdawii

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Zmiany jak na kremlu
odpowiedź
User
love
ciekawa fryzura
odpowiedź
User
tepsa
alez promocja dla wiceszefa Orange Polska..Moldawia to przeciez 3 swiat w Grupie Orange. Rownie prestiżowa jak oddzial w Botswanie czy Dominikanie. Tam chociaz cieplej...
odpowiedź