SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Dakowski prezesem eBilet Polska, Marcin Matuszewski wiceprezesem

Nowym prezesem firmy eBilet Polska, której jedynym właścicielem od jesieni ub.r. jest Allegro, został Marcin Dakowski. Założyciel i wieloletni szef eBiletu Marcin Matuszewski przeszedł na stanowisko wiceprezesa.

Marcin DakowskiArticle

Marcin Dakowski w eBilet Polska pracuje od ub.r. jako dyrektor zarządzający. Pod koniec roku został powołany do zarządu na stanowisko wiceprezesa, a teraz objął funkcję prezesa.

Zastąpił na niej Marcina Matuszewskiego, który był szefem spółki od jej startu w 2014 roku. Teraz Matuszewski został wiceprezesem.

Równocześnie na takie stanowisko został powołany Michał Iwanciw, dyrektor segmentu elektroniki użytkowej w Allegro. Iwanciw do zarządu eBilet Polska dołączył już w połowie ub.r.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przed pracą w Grupie Allegro Marcin Dakowski przez cztery lata był związany z Grupą OLX. Pełnił tam funkcje szefa kategorii Praca w Polsce oraz platformy Fixly w Polsce i na Ukrainie. Wcześniej był senior strategy managerem w Avon Cosmetics oraz analitykiem w Kearney i McKinsey.

Allegro jedynym właścicielem eBilet Polska

Allegro przejęło eBilet Polska wiosną 2019 roku, po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK-u za 95,89 mln zł kupiło 80 proc. udziałów spółki od cypryjskiego Bola Investments Limited. Do jej zarządu wprowadziło swoją menedżerkę Edytę Sidwę, a członkami nowo utworzonej rady nadzorczej zostali inni przedstawiciele Allegro: Grzegorz Czapski, Damian Zapłata oraz Tom Ruhan.

Jesienią ub.r. Allegro zdecydowało się na wcześniejszy wykup pozostałych 20 proc. udziałów eBilet Polska.

W 2019 roku eBilet Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 31,4 proc. do 269,2 mln zł oraz zysku netto z 2,5 do 8,85 mln zł. Firma sprzedała 2,3 mln biletów na różnego typu imprezy masowe.

W ub.r. jej działalność została bardzo mocno ograniczona przez epidemię. - Pracownicy eBilet zostają z nami, mamy długoterminową wizję biznesu. Jesteśmy przekonani, że koncerty wrócą, zamierzamy dalej inwestować w tę firmę - powiedział we wrześniu prezes Allegro Francois Nuyts.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie Allegro było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała 131,7 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Dakowski prezesem eBilet Polska, Marcin Matuszewski wiceprezesem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto
To co pozalsieboze prezesina dotychczasowy wyczyniał to się nie mieści w głowie. Wystarczy poparzyć na komentarze pod każdym wpisem, na Google na grupę „oszukani przez eBilet” - to wszystko zasługa tego dwulicowego śmiesznego chlopaczyny bez pojęcia budowaniu zaufania wśród klientów. No ale w końcu się Allegro go pozbędzie, Uf.
odpowiedź
User
sołtys
no to pracownicy otwierają korki od szampana, ze w koncu Pan Żabę odstawili na bok.
odpowiedź