SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multikino sprzedaje działkę ze swoim najstarszym kinem w Warszawie. Ma umowę najmu

Multikino zawarło umowę sprzedaży działki na Ursynowie, na której zbudowało swoje pierwsze kino w Warszawie. Kino będzie tam funkcjonowało dalej, umowę najmu zawarto na półtora roku.

Sprzedana działka z Multikinem Ursynów leży na rogu alei Komisji Edukacji Narodowej i ulicy Indiry Gandhi. Kino działa tam od 1999 roku. Nieruchomość kupiła spółka GH Development 11, nie podano kwoty transakcji.

Multikino z ponad 100 mln zł covidowego długu

W komunikacie Multikino uzasadnia, że po tym jak w połowie 2021 roku przyjęto plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Indiry Gandhi, działa z kinem mocno podrożała. W efekcie wycena ze sprzedaży istotnie przekroczyła wycenę wskaźnikową sporządzoną na podstawie przepływów operacyjnych kina na najbliższe lata.

Pieniądze ze sprzedaży firma przeznaczy na zmniejszenie zadłużenia (spłaci część pożyczek), które od wybuchu epidemii zwiększyło się o ponad 100 mln zł. Przypomina, że jako część brytyjskiego koncernu Vue Entertainment nie mogła skorzystać z programów pomocowych Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, skierowanych do sektora małych i średnich firm.

Multikino podkreśla, że nie zamierza sprzedawać swoich innych nieruchomości. Oprócz bieżącej działalności skupia się na „dialogu z wynajmującymi, aby wspólnie doprowadzić do optymalizacji funkcjonowania obiektów kinowych w zmienionych realiach gospodarczych”.

Multikino Ursynów przez minimum 18 miesięcy

Wraz ze sprzedażą działki na Ursynowie Multikino podpisało z nowym właścicielem umowę jej najmu na 18 miesięcy. W efekcie kino będzie prowadzić działalność w niezmienionym kształcie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Obecnie pod szyldem Multikino w 37 miastach działa 45 kin z mających łącznie 323 ekranów. W marcu ub.r. firma otworzyła kino w Galerii Gemini Park w Tychach z 7 salami.

Wiosną 2019 roku Multikino kupiło sieć Cinema 3D liczącą 13 kin, mimo nieprawomocnej decyzji prezesa UOKiK zakazującej przejęcia jednego z obiektów.

Jak opisywaliśmy szczegółowo, w roku finansowym zakończonym w listopadzie 2021 roku Multikino zanotowało spadek przychodów o 13 proc. do 162,5 mln zł, a jego strata netto zmalała z 30,7 do 19 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Multikino sprzedaje działkę ze swoim najstarszym kinem w Warszawie. Ma umowę najmu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ko
Najstarsze kino w Warszawie to Atlantic. Działa od 1930 roku i nie jest na Ursynowie. Tytuł niczym z Interii.
odpowiedź
User
mike
Najstarsze kino w Warszawie to Atlantic. Działa od 1930 roku i nie jest na Ursynowie. Tytuł niczym z Interii.


Zabrakło jednego słowa. Słowa "swoim". Tytuł faktycznie na poziomie Interii.
odpowiedź
User
kpl
duża strata dla Ursynowa... Ciekawe, czy władze dzielnicy próbowały coś działać, chyba, że wolą przepalać kolejne miliony na akcje tak jak przy Kazurce.
odpowiedź