SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mykola Mykhaylov poza zarządem Grupy Pracuj, Kirill Mankovski nowym szefem Rabota.ua

Członkiem zarządu Grupy Pracuj przestał być Mykola Mykhaylov, przeszedł do funduszu Pracuj Ventures. Jego obowiązki jako szefa serwisu Rabota.ua przejął Kirill Mankovski, wcześniej związany m.in. z koncernami Samsung, Philips i Siemens.

Article

Mykola Mykhaylov był dyrektorem zarządzającym ukraińskiego serwisu Rabota.ua przez 12 lat, a z początkiem 2014 roku dołączył do zarządu Grupy Pracuj.

Obecnie dołączył do zespołu funduszu Pracuj Ventures założonego wiosną 2019 roku przez Grupę Pracuj i cześć jej udziałowców. Pracuj Ventures inwestuje w startupy z obszarów edutech i HRtech.

- Rolą Mykoli jest obecnie wsparcie realizacji kolejnych inwestycji Grupy Pracuj, ze szczególnym uwzględnieniem rynków wschodnich, na których jego doświadczenie w tym obszarze jest bardzo cenne - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Prezesem Grupy Pracuj pozostaje jej większościowy udziałowiec Przemysław Gacek, a w zarządzie dalej są Gracjan Fiedorowicz i Rafał Nachyna.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast funkcję dyrektora zarządzającego Rabota.ua przejął Kirill Mankovski. Poprzednio przez półtora roku był szefem firmy ada w Indonezji, a wcześniej m.in. jako szef sprzedaży w XL Axiata, dyrektor marketingu w Smart Axiata, zastępca dyrektora Samsunga na Białorusi, country manager Philipsa w tym kraju oraz menedżer w Siemensie.

Grupa Pracuj ze spadkiem w ub.r. i pokorą w br.

W ub.r. w na Pracuj.pl zamieszczono 542,6 tys. ogłoszeń, o kilka proc. mniej niż w 2019 roku. - Podobnie, jak w minionych latach, w 2020 roku nadal najczęściej poszukiwani byli specjaliści ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta, IT, finansów i inżynierii. Najbardziej uderzające spadki dotyczyły specjalizacji, których najmocniej dotknęły konsekwencje pandemii – turystyki, gastronomii i obsługi klienta. Ta ostatnia dziedzina jednak wciąż utrzymała się wysoko, na drugim miejscu podium liczby ofert - opisuje Rafał Nachyna.

Branża rekrutacyjna znacząco odczuła skutki pierwszej fali epidemii. Grupa Pracuj, do której oprócz witryn Pracuj.pl i Rabota.ua należą platforma eRecruiter do zarządzania rekrutacjami i Emplo do komunikacji wewnętrznej w firmach, w połowie ub.r. zwolniła ok. 8 proc. swoich pracowników w Polsce i 30 proc. na Ukrainie.

- Po wiosennych turbulencjach i ówczesnych trudnych decyzjach Grupa Pracuj, a także cały nasz zespół specjalistów, funkcjonuje stabilnie i sprawnie. Obecnie liczebność naszego zespołu wróciła niemal do skali sprzed początku pandemii, co było wynikiem rosnącego zapotrzebowania na wsparcie ze strony pracodawców po trudnych pierwszych miesiącach - zaznacza Nachyna.

W drugim półroczu rynek rekrutacyjny odżył. - Ważnymi czynnikami wpływającymi na utrzymanie dużej liczby ogłoszeń były podejmowane przez nas działania marketingowe i sprzedażowe, wsparcie klientów przez ich opiekunów, a także wdrażanie nowych narzędzi rekrutacji zdalnej czy dodatkowych funkcji na portalu. Dużą zasługę w osiągnięciu dobrego wyniku przez Pracuj.pl miało drugie półrocze 2020, w którym liczba ofert rok do roku nieznacznie wzrosła. Tendencja ta utrzymała się w ostatnich miesiącach ub.r., a także w styczniu i lutym 2021 - mówi dyrektor zarządzający Pracuj.pl. - Obecną aktywność pracodawców na portalach Grupy Pracuj oceniamy jako wysoką, szczególnie w świetle sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Na początku marca 2021 na Pracuj.pl dostępnych było ponad 84 tysiące aktywnych ogłoszeń, a na Robota.ua - ponad 64 tysiące - opisuje.

W styczniu br. Grupa Pracuj zaczęła kampanię reklamową pod hasłem „W środowisku Pracuj.pl”, której bohaterami są animowane zwierzęta. - Podchodzimy z pokorą do perspektyw na 2021. Zarówno klienci, jak i my sami mocno odczuliśmy początek pandemii, ale drugie półrocze 2020 i początek tego roku pozwala na ostrożny optymizm - dodaje Rafał Nachyna.

Firma nie ujawnia jeszcze wyników finansowych za ub.r., sprawozdanie opublikuje w połowie roku. W 2019 roku osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 12,3 proc. do 367,5 mln zł oraz zysku netto o 35,4 proc. do 91,04 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mykola Mykhaylov poza zarządem Grupy Pracuj, Kirill Mankovski nowym szefem Rabota.ua

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl