SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zysk Grupy Pracuj ponad 20 mln zł w dół. Spółka zależna mniej warta

Jednostkowa i skonsolidowana rentowność netto Grupy Pracuj za ub.r. zmaleje o ok. 23,9 mln zł. To skutek obniżenia wyceny amerykańskiej spółki zależnej Beamery.

fot. materiały prasowe Grupy Pracuj fot. materiały prasowe Grupy Pracuj

W komunikacie Grupy Pracuj podano, że konieczność aktualizacji wyceny posiadanego pakietu udziałów Beamery stwierdzono podczas przygotowywania jej sprawozdania finansowego za ub.r. Udziały są wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy.

Wycenę obniżono o ok. 29,5 mln zł. Dokładna kwota zostanie podana po otrzymaniu ostatecznego raportu z wyceny sporządzonego przez zewnętrznego eksperta ds. wycen oraz zakończenia badania sprawozdań finansowych za ub.r.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa Pracuj wyjaśniła, że obniżenie wartości godziwej udziałów Beamery „wynika z odniesienia wyceny do aktualnych mnożników stosowanych do wyceny spółek podobnych do Beamery i transakcji na udziałach takich spółek, a także umocnienia kursu złotego do dolara amerykańskiego”. Firma udziały w podmiotach nienotowanych na aktywnych rynkach wycenia w oparciu o poziom trzeci hierarchii wartości godziwej, w związku z czym dane wejściowe do wyceny nie są oparte na możliwych do zaobserwowania danych rynkowych.

Na koniec września ub.r. Grupa Pracuj posiadany pakiet udziałów Beamery wyceniała na 107,73 mln zł, na tyle samo co na koniec 2022 roku. Wartość tego pakietu podwyższyła aż o 86,22 mln zł w połowie 2021 roku, gdy Beamery przeprowadziła kolejną rundę finansowania.

Zysk Grupy Pracuj zmaleje o 24 mln zł

W związku z obniżką wyceny udziałów Beamery jednostkowy i skonsolidowany wynik netto Grupy Pracuj za ub.r. zmaleje o ok. 23,9 mln zł. Firma zaznaczyła, że nie będzie to miało wpływu na jej bieżącą działalność, wyniki finansowe z działalności operacyjnej Spółki i Grupy oraz przepływy pieniężne.

Swój raport finansowy za czwarty kwartał i cały ub.r. Grupa Pracuj poda 4 kwietnia. W pierwszych trzech kwartałach jej przychody z umów z klientami wzrosły z 453,22 do 550,87 mln zł, a zysk netto - ze 152,6 do 160,17 mln zł.

Przez minione 12 miesięcy akcje Grupy Pracuj zdrożały o 30,6 proc., z czego o 12,9 proc. od początku stycznia br. Przy kursie 70 zł z zamknięcia piątkowej sesji kapitalizacja firmy wynosiła 4,78 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Zysk Grupy Pracuj ponad 20 mln zł w dół. Spółka zależna mniej warta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl