SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio prezentuje wakacyjne ramówki wszystkich anten. Dużo plenerowych audycji

Jedynka stawia na "Lato z Radiem", Czwórka na relacje z festiwali muzycznych. Trójka wieczorami nadawać będzie reportaże i prezentować fragmenty książek, a dziennikarze Dwójki odwiedzą mniej i bardziej znane miejscowości. To główne atrakcje wakacyjnych ramówek stacji publicznego nadawcy.

Article

Polskie Radio zapewnia, że latem będzie prezentować najlepszą muzykę, nadawać audycje z pleneru i emitować raporty z dróg. Co konkretnie będzie się działo na poszczególnych antenach?

Jedynka

Stacja tradycyjnie 21 czerwca wystartowała z kolejną edycją wakacyjnej audycji "Lato z Radiem". Program nadawany jest od poniedziałku do soboty w godz. 9-12. W weekendy dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia odwiedzają ciekawe miejsca w Polsce w ramach "Familijnych Pikników". Rozgłośnia informuje, że równolegle wystartowało "Lato z Radiem Extra" (w soboty w godz. 16-18 i 21-22:35), a w paśmie "Muzyka Nocą" (noc z wtorku na środę w godz. 0-3) jest nadawana audycja Romana Czejarka "Lato z Radiem pod gwiazdami".

Na wakacje Jedynka przygotowała też nowe propozycje. To "Magia czarnego krążka - winylowy wieczór" (czwartki w godz. 21-22) oraz "Jeden na godzinę" (w soboty w godz. 20-21) - słowno-muzyczny magazyn, w którym przedstawiane są sylwetki największych gwiazd muzycznych, przypominane ich pierwsze piosenki i najważniejsze koncerty. Z kolei w niedzielę w godz. 16-17 będzie nadawany "Muzyczny alfabet Jedynki", czyli wakacyjne granie na wybraną literę alfabetu: A jak Abba, Afromental czy Adele… B jak Bajm, Beyoncé czy Budka Suflera.

Dwójka

W wakacje Program Drugi Polskiego Radia tradycyjnie wyrusza w Polskę. W ramach plenerowej audycji "Dwójka na miejscu: Za jeden uśmiech" (soboty w godz. 15-17) dziennikarze odwiedzą nie tylko znane i popularne miejscowości, ale też mniejsze miasta i miasteczka w Polsce. "A wszystko po to, by spotkać się z ich mieszkańcami, a także miejscowymi twórcami i animatorami kultury" - informuje Polskie Radio.

Kolejną propozycją na styku letnich wojaży i muzyki jest "Podróżnik muzyczny" (od poniedziałku do piątku w godz. 10-13), a letnie, lżejsze, muzyczne akcenty znajdą się m.in. w audycjach "Płyta na lato" (od poniedziałku do piątku w godz. 12:05-12:45) i w koncertowej "Letniej promenadzie" (od poniedziałku do piątku w godz. 19-22). W ramach tej ostatniej audycji pojawi się również cykl "Rozmowy na lato" (w godz. 21:30-22).

Ponadto do końca wakacji Dwójka zaprasza na "Wakacje z płytą" (w soboty w godz. 17:30-19), "Słuchowisko na lato" (w soboty w godz. 22-23 i w niedziele w godz. 19-20), "Muzyczny labirynt Pawła Szamburskiego" (w niedziele w godz. 15-16) i cykl "Lato polskiego romantyzmu" (w niedziele w godz. 16-17).

Trójka

W Programie Trzecim też pojawią się nowe audycje. W weekendy w "Zapraszamy na weekend" (w piątki od godz. 10) dziennikarze stacji zaproszą na audycje plenerowe z różnych zakątków Polski. Trójkowy zespół przygotował także nowe pasmo "Wieczór w Trójce", w skład którego wchodzą "Reportaż" oraz "Proza czytana w Trójce" z udziałem aktorów polskich scen teatralnych.

Audycja "Kultura po południu" to kolejna nowa propozycja, w której poruszane będą tematy kulturalne - m.in. premiery filmowe i muzyczne oraz informacje dotyczące udziału Programu Trzeciego w festiwalach. Od poniedziałku do czwartku w "Trójce przed południem" pojawią się materiały reporterskie, cykle i wywiady z przedstawicielami świata biznesu i nauki.

"Trójka budzi" nadawana od poniedziałku do piątku w godz. 4-6 nie będzie już typową audycją muzyczną. W jej trakcie będzie można usłyszeć informacje o najważniejszych wydarzeniach z Polski i ze świata.

Czwórka

W wakacje Czwórka będzie obecna na letnich festiwalach muzycznych, m.in.: Ostróda Reggae Festiwal, Czeluść Festival w Krakowie, Drum Basstion w Ząbkowicach Śląskich i WROsound we Wrocławiu. Ze wszystkich tych miejsc będą nadawane relacje reporterskie. Dziennikarzy Czwórki będzie można również spotkać na zawodach ratownictwa z cyklu Garmin Rescue Heroes 2022 w Mielenku i Kątach Rybackich.

Nowe audycje w letniej ramówce Czwórki, która zacznie obowiązywać 1 lipca, to m.in. podróżniczy "Azymut 0" (w soboty w godz. 10-11) i publicystyczno-futurystyczny "Świat 3.0" (w niedziele w godz. 13-14). Wakacyjny klimat można będzie poczuć, słuchając m.in. cykli o tanim i bezpiecznym podróżowaniu czy gadżetach przydatnych podczas letnich wypadów. Taka tematyka znajdzie się m.in. w "Bikepackingu" - cyklu w audycji "Rozbiegani" (w piątki w godz. 9-10); fotograficznym "Uchwyć moment" (w poniedziałki po godz. 17), czy gadżeciarskich "Letnich bajerach" (w środy po godz. 18). Natomiast "In English, Please" (w soboty w godz. 12-13) będzie pretekstem do zaproszenia obcokrajowców, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce.

Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do słuchania "Poranka" (od poniedziałku do piątku w godz. 8-10). Powraca także audycja "Opowieści wiatru i wody", w której Zbyszek Murawski zaprasza młodych słuchaczy na szlaki morskiej przygody (w poniedziałki i piątki o godz. 10:45). W "Wakacyjnym ekspresie kulturalnym" nie zabraknie informacji o najważniejszych letnich wydarzeniach kulturalnych dla dzieci i rodziców odbywających się w różnych zakątkach Polski (w poniedziałki i w piątki o godz. 16:45). Dla słuchaczy, którzy planują rodzinne wakacje za granicą, stacja proponuje "Wakacyjne rozmówki" (nadawane o godz. 9:30 i 16:30) w językach angielskim (w poniedziałki i środy), niemieckim (we wtorki), chińskim (w czwartki) i hiszpańskim (w piątki). Powrócą także cykle "Co czyta Maja?" (w środy o godz. 16:45), "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" (w środy o godz. 17:15) czy "Letnie spacery z muzyką" (w soboty o godz. 14).
 
W wakacje nie zabraknie także okazji, by spotkać się z dziennikarzami stacji. Polskie Radio Dzieciom będzie obecne w "Lecie z Radiem" Jedynki, podczas którego nada audycje plenerowe. W ich trakcie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dziennikarskich.

Polskie Radio Chopin

W Polskim Radiu Chopin od 1 lipca pojawią się cztery nowe pasma: "Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru" (w poniedziałki i w środy o godz. 9), "Szlakiem Chopina" (w piątki o godz. 21), "W kręgu pieśni Chopina" (we wtorki i w czwartki o godz. 13) oraz "Chopin. Uniwersum" (w piątki i w niedziele o godz. 14). Wszystkie audycje będą łączyć wątki muzykologiczne z edukacją - jak zapewnia rozgłośnia - podaną w przystępny, zrozumiały również dla amatorów, sposób.

Polskie Radio Kierowców
 
Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców przez całe wakacje będą w trasie - na piknikach, zlotach czy rajdach. "Stacja będzie wszędzie tam, gdzie miłośnicy koni mechanicznych" - zapewnia rozgłośnia. Radiowy zespół będzie towarzyszyć słuchaczom w podróżach - tych weekendowych, ale także tych dłuższych na wakacyjny wypoczynek za granicę. Polskie Radio Kierowców informować będzie o aktualnej sytuacji na trasach, a w specjalnych serwisach pojawią się komunikaty i ostrzeżenia dla użytkowników dróg.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł, głównie dzięki wzrostowi wpływów z abonamentu RTV i rekompensaty, a jego strata operacyjna wyniosła 20 mln zł. Z ponad 16 mln zł w 2020 r. nadawca w ub.r. wypłacił pracownikom przeszło 3 mln zł w formie nagród.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio prezentuje wakacyjne ramówki wszystkich anten. Dużo plenerowych audycji

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl