SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd oddalił pozew Pawła Kukiza przeciw Tomaszowi Sianeckiemu z TVN24

Sąd Okręgowy w Legnicy oddalił wniosek złożony w piątek w trybie wyborczym przez Pawła Kukiza przeciw dziennikarzowi TVN24 Tomaszowi Sianeckiemu dotyczący wypowiedzi w programie „Szkło kontaktowe”. Wyrok jest nieprawomocny.

W piątek 8 maja komitet wyborczy Pawła Kukiza złożył w sądzie wniosek w trybie wyborczym przeciw dziennikarzowi TVN24 Tomaszowi Sianeckiemu, który komentował w programie „Szkło kontaktowe” czasowe zawieszenie kampanii Kukiza ze względu na stan zdrowia ojca. - Miejsce trzecie to jest Paweł Kukiz, ale o nim dzisiaj nie będziemy mówić, będziemy tylko życzyć zdrowia jego ojcu, bo on się wycofał ze względu na stan zdrowia taty i to jest jak najbardziej naturalna postawa - powiedział w czwartkowym wydaniu programu Sianecki.

Komitet wyborczy Kukiza pozwał w trybie wyborczym dziennikarza za przekazywanie nieprawdziwych informacji. Na fanpage’u „Szkła kontaktowego” na Facebooku redakcja umieściła sprostowanie słów Sianeckiego oraz przeprosiła za nieporozumienie.

W poniedziałek sąd oddalił pozew kandydata Pawła Kukiza. W uzasadnieniu napisano, że „warunkiem dochodzenia roszczenia w trybie art. 111 paragraf 1 Kodeksu wyborczego jest rozpowszechnienie nieprawdziwych informacji za pomocą materiałów wyborczych”.

- Takiego charakteru z pewnością nie posiada wskazana przez wnioskodawcę wypowiedź redaktora Tomasza Sianeckiego w programie satyrycznym. Po pierwsze, nie pochodzi ona (wypowiedź - przyp. red.) od komitetu wyborczego. Nie posiada ona także cech agitacji wyborczej - napisano w uzasadnieniu.

Wyrok jest nieprawomocny. - Do chwili obecnej nie otrzymałem żadnego postanowienia z sądu w tej sprawie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl mecenas Tymoteusz Myrda, reprezentujący Pawła Kukiza. Myrda nie informuje, czy będzie składane odwołanie od decyzji sądu.

Dołącz do dyskusji: Sąd oddalił pozew Pawła Kukiza przeciw Tomaszowi Sianeckiemu z TVN24

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl