SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizory Samsung bez ważnej funkcji od Google

Od marca posiadacze wielu modeli telewizorów Samsunga nie mogą korzystać z asystenta głosowego Google. Firma w stanowisku przesłanym Wirtualnemedia.pl zapewnia, że dalej na jej urządzeniach są dostępne alternatywne rozwiązania Bixby czy Alexa od firmy Amazon.

Asystent Google trafił na telewizory producenta z Korei Południowej w 2020 roku. W ostatnich dniach użytkownicy sprzętów Samsunga informują w sieci o braku tego rozwiązania. - Od 1 marca 2024 roku, Google Assistant nie jest już dostępny na naszych telewizorach. W Samsung skupiamy się na dostarczaniu klientom doskonałych doświadczeń związanych z korzystaniem z naszych telewizorów, dlatego wciąż będą dostępne inne rozwiązania takie jak Bixby czy Alexa od firmy Amazon, zapewniając tym samym naszym klientom możliwość dalszego korzystania z asystentów głosowych - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Samsunga.

Samsungi z konkurencyjnym systemem operacyjnym

Brytyjski „Mirror” poinformował, że usunięcie asystenta głosowego Google miało związek z nowymi wytycznymi tej firmy. Według portalu digitalfernsehen.de, zmiana dotyczy wszystkich modeli Smart TV od Samsunga z 2022 i 2021 roku, a także telewizorów QLED 8K i 4K, telewizorów Crystal UHD, Frame, Serif, Sero i Terrace z 2020 roku. Na urządzeniach z 2023 roku rozwiązania Google już nie instalowano.  

Sprzedawane od kilku lat telewizory Samsung są wyposażone w system operacyjny Tizen. To konkurencyjne rozwiązanie wobec Android TV/Google TV. Te systemy znajdziemy na przykład na sprzętach z Sony, TCL czy Xiaomi. Dzięki systemowi Tizen można pobrać blisko 1000 aplikacji, w Android TV lub Google TV jest ich więcej, bo ponad 10 tysięcy. Na sprzętach LG z systemem WebOS możliwe jest korzystanie z blisko 1300 aplikacji.

Dotychczas na systemy od Google stawiał także Philips. Pod koniec stycznia właściciel tej marki TP Vision zawarł strategiczne porozumienie z firmą Titan. To dostawca systemu operacyjnego na telewizory, zbliżonego do Android TV/Google TV. Wybrane modele sprzętów Philipsa będą teraz oferowane z oprogramowaniem dostarczonym przez Titan OS.  

Zobacz także: Rynek telewizorów w Polsce skurczył się o 26,5 proc. Wzrost popularności 8K

Korzystanie z Android TV/Google TV wiąże się ze ścisłym przestrzeganiem restrykcyjnych umów z amerykańskim gigantem. To kłopotliwe dla części producentów, którzy chcą niekiedy szybciej wprowadzić na rynek nowe urządzenia, autorskie nakładki czy funkcje.

Dołącz do dyskusji: Telewizory Samsung bez ważnej funkcji od Google

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nunies
Coraz więcej firm pokazuje Google środkowy palec. Tegoroczne TV Panasonic będą działać pod Fire TV od Amazona.
4 0
odpowiedź
User
fde
A tymczasem, w światowych mediach pojawiają się programy o tym, ze Alexy
1 1
odpowiedź
User
fde
i inni asystenci to systemy, ktore potrafia...
1 1
odpowiedź