SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec „Stanu po Burzy”. RASP stawia na "Stan wyjątkowy"

Rusza „Stan Wyjątkowy”, podcast polityczny autorstwa dziennikarzy Onetu i „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) Andrzeja Stankiewicza, Renaty Grochal, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki. Program zastąpi „Stan po Burzy”, który przez trzy lata był tworzony przez Agnieszkę Burzyńską i Andrzeja Stankiewicza.

Article

Podcast „Stan po Burzy” wystartował w kwietniu 2019 roku, od początku prowadzili go dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz (od sierpnia 2020 roku wicenaczelny portalu) i dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska.

Burzyńska na początku lipca została zawieszona przez redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka i kierującą „Faktem” Katarzynę Kozłowską. W kolejnych odcinkach programu zastąpili ją dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się też dziennikarz Onetu Kamil Dziubka.

W oświadczeniu wydanym 4 lipca naczelni poinformowali, że zdecydowali się zawiesić dziennikarkę w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności”. „W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności” - napisali. W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

Pojawiły się pogłoski, że może chodzić o związek Burzyńskiej i jednego z polityków – takie sugestie padły 21 czerwca w rozmowie Roberta Mazurka z Pawłem Kukizem, a w tygodniku „Do Rzeczy” pisali o tym Cezary Gmyz i Piotr Gociek (nie podano jednak żadnych nazwisk)

12 sierpnia RASP poinformował, że analiza naczelnych nie wykazała, by „formalny konflikt interesów (…) rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy”. „Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program »Stan po Burzy« i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego »Fakt Live«” - napisano w oświadczeniu.

„Stan wyjątkowy” od 3 września w soboty

W czwartek RASP poinformował, że podcast 3 września zostanie zastąpiony przez „Stan wyjątkowy”. Będzie on emitowany w każdą sobotę o godz. 20 na stronie głównej Onetu, wszystkie odcinki będą dostępne także w Onet Audio.

Każdy odcinek będzie prowadzony przez dwie osoby. Andrzejowi Stankiewiczowi w będą towarzyszyć zamiennie: Dominika Długosz z Newsweek.pl, Renata Grochal z „Newsweeka” oraz Kamil Dziubka z Onetu.

„»Stan Wyjątkowy« — ależ ta nazwa pasuje do obecnej sytuacji w Polsce! Wraz z fantastycznymi dziennikarzami Dominiką Długosz, Kamilem Dziubką oraz Renatą Grochal każdego tygodnia zaprowadzimy Widzów i Słuchaczy za kulisy polskiej polityki. Pokażemy mechanizmy podejmowania decyzji, ujawnimy skrywane informacje, opowiemy o wojenkach i sojuszach. W roku wyborczym »Stan Wyjątkowy« będzie niezbędnikiem dla każdego, kto interesuje się sytuacją polityczną w Polsce. Zapewniam, że z takimi autorami nie będą się Państwo nudzić” – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Stankiewicz.

- Wobec odejścia Agnieszki Burzyńskiej ze „Stanu po Burzy” to jest jedyna możliwa decyzja – dodał Stankiewicz w opublikowanym w czwartek nagraniu. - Dla tych wszystkich, którzy oczekują mojego stanowiska w sprawie sytuacji osobistej Agnieszki, mam bardzo proste przesłanie. Po pierwsze, nigdy nie interesowałem się i nie interesuję się życiem prywatnym dziennikarek i dziennikarzy, z którymi współpracuję. Po drugie, jest dla mnie oczywiste, że są rodzaje relacji między dziennikarzami a politykami, które ułatwiają próby pozbawiania nas wiarygodności. Dlatego po trzecie, uważam, że decyzja Agnieszki podjęta po konsultacjach z redaktorem naczelnym Onetu i redaktor naczelną „Faktu” o rezygnacji z zajmowania się sprawami politycznymi jest jedyną słuszną decyzją – podkreślił.

Według badania Mediapanel, w lipcu br. stronę główną Onetu (Ringier Axel Springer Polska) odwiedziło 9,45 mln internautów, co przełożyło się na 31,81 proc. zasięgu. Każdy spędził na niej średnio 45 minut i 19 sekund.

Dołącz do dyskusji: Koniec „Stanu po Burzy”. RASP stawia na "Stan wyjątkowy"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl