SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowa działu politycznego odchodzi z "Faktu"

Sylwia Nowosińska, szefowa działu politycznego, odchodzi z “Faktu” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To kolejna osoba z redakcji, która w ostatnim czasie rozstała się z gazetą. 

Sylwia Nowosińska, fot. "Fakt" Sylwia Nowosińska, fot.

Portal Wirtualnemedia poprosił dział komunikacji Ringier Axel Springer o komentarz w tej sprawie, ale do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Sylwia Nowosińska kierowałem działem politycznym “Faktu” od sierpnia 2023 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Kozłowskiego, który odszedł z wydawnictwa. Nowosińska pracowała w “Fakcie” osiem lat. Zaczynała jako dziennikarka portalu Fakt.24.pl. W sierpniu 2021 roku została zastępcą kierownika działu politycznego. Wcześniej, od lipca 2013 roku do stycznia 2016 roku, pracowała w krakowskim “Dzienniku Polskim”. 

W ostatnich miesiącach kilka osób odeszło z redakcji. Ostatnio wypowiedzenie złożył Marek Juśkiewicz, reporter łódzkiego oddziału “Faktu”. Dziennikarz był związany z gazetą prawie 20 lat. 

Na początku grudnia ubiegłego roku z “Faktem” pożegnała się Agnieszka Burzyńska. - Rozstaliśmy się za porozumieniem stron i w dobrej atmosferze. Przede mną są nowe wyzwania - powiedziała nam wtedy Burzyńska. Dziennikarka z „Faktem” związana była od wiosny 2016 roku. Początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, a w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 do lipca 2022 roku współprowadziła w Onecie podcast „Stan po burzy”, a następnie „Fakt Live”.  

Czytaj także: Agnieszka Burzyńska ma nową pracę. Dołącza do zespołu dużego dziennika

Zmiany w “Fakcie”

Od listopada 2023 roku redakcją “Faktu” i portalu Fakt.pl kieruje Michał Wodziński. Zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego Katarzynę Kozłowską, która na początku lipca 2023 roku, z powodów osobistych, zrezygnowała z kierowania gazetą, po czterech i pół roku pełnienia tej funkcji.

W październiku ubiegłego roku stronę główną portalu „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) odwiedziło 1,23 mln internautów (4,15 proc. zasięgu), spędzając średnio po 10 minut i 55 sekund - wynika z badania Mediapanel, opracowanego przez Wirtualnemedia.pl. 

W trzecim kwartale 2023 roku średnia sprzedaż “Faktu” wyniosła 118 632 egz. Było to o 10,31 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.  

Dołącz do dyskusji: Szefowa działu politycznego odchodzi z "Faktu"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Od A do Z
Kto to jest???😎 Nigdy o niej nie słyszałem😂
16 2
odpowiedź
User
Tani Armani
No nie był to mój stajl
8 0
odpowiedź
User
Graża
Jakoś dużo tam „odejść” ostatnio…
15 0
odpowiedź