SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile z nowym centrum danych w Warszawie. Przesył z prędkością 400 Gb/s

T-Mobile Polska uruchomił w Warszawie nowe centrum przetwarzania danych. Ośrodek wyposażono w łącze o przepustowości 400 Gb/s, co ma gwarantować odpowiednią komunikację do zewnętrznych operatorów i dostawców usług na świecie.

Article

Operator T-Mobile Polska poinformował, że wychodząc naprzeciw zwiększającemu się stale popytowi na usługi przetwarzania danych otwiera centrum o powierzchni kolokacyjnej przekraczającej 1700 m2. Wraz z otwarciem nowego obiektu pierwszy duży klient biznesowy, reprezentujący branżę finansową, odebrał 250 m2 powierzchni i wkrótce rozpocznie korzystanie z nowej infrastruktury.

Czytaj także: T-Mobile uruchomił nowy serwis do zarządzania kontem użytkownika 

Chmura kluczem biznesowym

- Usługi przetwarzania i ochrony danych, dostarczanie kompleksowych i bezpiecznych technologii ICT na stałe wbudowane jest w nasze DNA - zaznacza Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. - Nasza transformacja, od operatora telekomunikacyjnego do wszechstronnej firmy technologicznej, nie byłaby możliwa bez ciągłego rozwoju technologii chmurowych oraz inwestycji w nowoczesne centra przetwarzania danych. Przenoszenie własnych zasobów do chmury i zwinny model pracy umożliwiły nam jeszcze szybsze dostarczanie naszych usług, a kolejnym etapem będzie pełna wirtualizacja naszej sieci. Ostatnie lata pokazały nam, że prowadzenie biznesu nie jest już dziś możliwe bez ciągłego inwestowania w nowe technologie. Dlatego, ogromnie cieszy mnie to, że jako jeden z największych dostawców usług chmurowych w Polsce możemy wspierać naszych partnerów w szybkiej transformacji cyfrowej, budowaniu innowacyjności oraz trwałej odporności na zmiany.

T-Mobile przypomina, że posiada sieć kilkunastu ośrodków przetwarzania danych w kraju. Nowy obiekt przy ul. Szlacheckiej w Warszawie to kolejny etap realizacji wizji rozwoju technologii chmurowych.

Ekologiczne rozwiązania

T-Mobile podkreśla, że nowa inwestycja wpisuje się w szeroko zakrojoną strategię na rzecz zmniejszania wpływu działalności spółki na środowisko i deklarację osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 r.

Według operatora cała energia zasilająca jego obiekty pochodzi ze źródeł odnawialnych, a współczynnik PUE (ang. Power Usage Effectiveness) określający proporcje całkowitej energii elektrycznej zużywanej na zasilanie centrum danych do energii elektrycznej pobieranej przez urządzenia informatyczne, wynosi 1,3. Oznacza to, że zaledwie 30 proc. energii zużywane jest na utrzymanie dodatkowych układów. Ma to stawiać nowe centrum danych T-Mobile na równi z najbardziej nowoczesnymi obiektami tego typu.

Bezpieczne dane

Realizując nową inwestycję największy nacisk położono na bezpieczeństwo: fizyczne, energetyczne, telekomunikacyjne, a także to świadczone w ramach usług cyberbezpieczeństwa. Umiejscowienie obiektów data center T-Mobile w różnych regionach Polski pozwala klientom na bezpieczne współdzielenie zasobów w kilku lokalizacjach.

T-Mobile twierdzi, że dysponując własną infrastrukturą sieciową i centrów danych, zapewnia budowę systemów opartych o georedundancję w modelu Disaster Recovery, gwarantując integralność danych w wypadku awarii lub braku dostępu do jednego z obiektów. Wszystko po to, aby dane były odpowiednio zabezpieczone i zapewniały ciągłość działania.

Telekom zapewnia, że przed oddaniem do komercyjnego użytkowania obiekt przeszedł szereg testów prowadzonych przez niezależny podmiot audytujący i potwierdzający jego zgodność z wymogami certyfikacji ANSI/TIA 942 oraz europejską i polską normą EN-PN 50600.

W trzecim kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 2,2 proc. do 1,656 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL o 5,5 proc. do 457 mln zł. Na koniec września br. telekom miał 11,425 mln klientów, o 354 tys. więcej niż rok wcześniej.

Czytaj także: T-Mobile ufundował mural oczyszczający powietrze w Warszawie

Dołącz do dyskusji: T-Mobile z nowym centrum danych w Warszawie. Przesył z prędkością 400 Gb/s

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl