SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Pruszczyński, współtwórca OS3 i SARE, startuje na prezydenta

Biznesmen z Rybnika Tomasz Pruszczyński, który stworzył i rozwijał wiele firm, m.in. OS3 i SARE (notowana na GPW  Digitree SA), a obecnie jest wydawcą sieci portali na Śląsku, startuje w wyborach samorządowych na prezydenta Rybnika.

Tomasz Pruszczyński/ Fot. lepszyrybnik.plTomasz Pruszczyński/ Fot. lepszyrybnik.pl

Tomasz Pruszczyński z Rybnika jest biznesmenem niemal od 30 lat. W 1996 roku stworzył agencję OS3, z czasem założył portal Rybnik.com.pl.

Od kilku tygodni Pruszczyński wraz z Komitetem Lepszy Rybnik prowadzi kampanię wyborczą. Jest kandydatem na prezydenta Rybnika. Jak doszło do tego, że z biznesu, wybiera się do samorządu, wyjaśnia w rozmowie dla portalu Wirtualnemedia.pl. 

- Jestem rybniczaninem i 22 lata temu założyliśmy serwis Rybnik.com.pl, który jest dziś największym medium w regionie. Mam dzięki temu wgląd w to, co się dzieje w Rybniku. Jest to taki papierek lakmusowy, sprawdza co jest dobrze, a co źle. Ostatnim czasem żyje się coraz gorzej – to raz, dwa - skonfliktowaliśmy się z miastem, bo pokazywaliśmy prawdę. A kiedy samorząd przestał dotować sport dzieci i młodzieży, wraz z paroma kolegami stwierdziliśmy, że trzeba władze w Rybniku zmienić, bo nie jest dla ludzi, a zagubiła się w tej swojej władczości. I tak powstał projekt Lepszy Rybnik – wyjaśnia Pruszczyński.

CZYTAJ TAKŻE: ZPP: Odwołanie Tomasza Pruszczyńskiego to przemyślana i odpowiedzialna decyzja. “W związku zostanie przeprowadzony audyt”

Z czasem, chętnych do zmiany władzy zaczęło przybywać. - Zaczęło się do nas zgłaszać dużo ludzi, którzy widzą, że w Rybniku dobrze się nie dzieje. Jak się okazało, że mamy kandydatów na radnych, zrobiliśmy prawybory i burzę mózgów, zastanawiając się, kto ma największe szanse wygrać, startując na prezydenta. Okazało się, że ja. Moja partnerka powiedziała, że jestem wariatem, ale jak masz coś zmienić w Rybniku, żeby żyło się dobrze naszym dzieciom, to może warto – mówi Pruszczyński.

Co Pruszczyński zrobi z TuPolska, jak zostanie prezydentem?

Co przedsiębiorca zamierza zrobić z prowadzonymi biznesami, jak wygra wybory?  - Na pewno nie mogę być prezydentem i mieć własnych mediów, bo to by się wykluczało, więc portale pójdą w zarząd lub sprzedam w nich część udziałów. Choć z drugiej strony – podkreśla – obecny prezydent ma budżet i własne media „Gazetę rybnicką” i portal, na które wydaje 2 mln zł rocznie – mówi Pruszczyński i zaznacza, że gdy zostanie prezydentem, zamknie albo sprywatyzuje „Gazetę rybnicką”.

W ubiegłym roku głośno było o tym, że wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski (obecnie senator) zawiadomił prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo jego zdaniem Tomasz Pruszczyński miał go szantażować. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu odmówiła wszczęcia śledztwa, a biznesmen założył cywilny pozew do sądu o zniesławienie (od lipca proces jeszcze nie ruszył).

Kim jest Tomasz Pruszczyński z Rybnika?

Tomasz Pruszczyński od 1996 roku otwiera, rozwija i współtworzy firmy. Z bardziej znanych to OS3, SARE (aktualna nazwa Digitree SA notowana na GPW), Digital Avenue, Hostersi, czy Red Sky. 

Aktualnie jest prezesem TuPolska wydającej lokalne portale na Śląsku: Rybnik.com.pl, TuŻory.pl, TuWodzisław.pl, TuJastrzębie.pl i ŚląskiBiznes.pl oraz założycielem i członkiem zarządu w spółce Słońce+, przewodniczącym rady nadzorczej - ESP SA i prezesem zarządu Fundacji Przedsiębiorczy Polacy.

W latach 2010-2018 działał w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, był jego wiceprezesem.

CZYTAJ TAKŻE: 21 Concordia przejmuje Grupę Sare, wezwanie do sprzedaży akcji skuteczne

Jako współzałożyciel i prezes Pruszczyński przeszedł proces od startupu, małej firmy przez debiut na New Connect, aż do zadzwonienia dzwonkiem na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przy okazji sprzedaży współtworzonych spółek, współpracował z takimi funduszami jak MCI, Xevin Investments, WS Investments, Concordia. 

Pruszczyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Ma 50 lat.
 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Pruszczyński, współtwórca OS3 i SARE, startuje na prezydenta

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
ale jaja
odpowiedź
User
Hi
To nie dobra wiadomosc
odpowiedź
User
kambalarz
Ależ clickbait
odpowiedź