SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TOK FM i Polityka Insight razem o wyborach samorządowych

Za niespełna miesiąc wybory samorządowe. Redakcje Radia TOK FM (Agora) i Polityka Insight (Polityka) przygotowały cykle debat, podcastów oraz programów poświęconych lokalnym samorządom w największych polskich miastach. Dziennikarze sprawdzają, co się w nich zmieniło podczas ostatniej kadencji i czego dziś oczekują od przyszłych władz mieszkańcy.

12 marca rusza seria debat pod nazwą „Debata o mieście” z udziałem kandydatów do władz samorządowych. Poprowadzą je Maciej Kluczka i Paweł Sulik (Tok FM) oraz Joanna Sawicka i Julia Cydejko (Polityka Insight). Debat będzie można wysłuchać w godzinach 18.30-20 na antenie TOK FM, w aplikacji stacji i na stronie tokfm.pl.

„Relacjonowanie kampanii samorządowej to nasza specjalność. Samorząd ma być blisko mieszkanek i mieszkańców, my jesteśmy blisko naszych słuchaczy i słuchaczek, dlatego przygotowaliśmy szereg nowych propozycji, które można opowiedzieć jednym hasłem: posłuchaj, aby wybrać” - mówi cytowana w komunikacie Kamila Ceran, redaktor naczelna TOK FM.

Radio TOK FM i Polityka Insight wspólnie realizują również specjalną serię podcastów „Raport o mieście”. W każdym odcinku analityczki Polityki Insight Julia Cydejko i Joanna Sawicka wraz z lokalnymi reporterami TOK FM rozmawiają z aktywistami, urzędnikami i ekspertami o najważniejszych problemach danego miasta. Sprawdzają też, czym żyją jego mieszkańcy, czego oczekują od władz, jaka jest lokalna sytuacja polityczna i kto ma szansę rządzić po wyborach.

Podcasty będą publikowane w dwóch formatach, na dzień przed każdą z debat. Wersja krótsza ukaże się na kanałach Polityki Insight na najważniejszych platformach podcastowych, a pełne odcinki będą dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium - na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej oraz dodatkowo na Apple Podcasts. Premiera 11 marca.

„Wybory samorządowe są mało obecne w debacie publicznej, nie wszyscy rozumieją na kogo głosują, po co i dlaczego. Każda rozmowa o polityce lokalnej, a w tym wypadku o mieście, podnosi jakość debaty publicznej, buduje zainteresowanie i zrozumienia w społeczeństwa, i wreszcie poziom zaangażowania obywatelskiego i frekwencję wyborczą. Dlatego bardzo się cieszymy na kolejną wspólny projekt z TOK FM” - mówi Andrzej Bobiński, dyrektor zarządzający Polityki Insight.

Na antenie TOK FM ruszyła także nowa audycja „WOS – Wiedza o Samorządzie”, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o Polsce samorządowej. Prowadzą ją Andrzej Andrysiak i Maciej Głogowski. Emisja w poniedziałki po 12.20.

Codziennie między poniedziałkiem a piątkiem po godzinie 6.55 i 17.55 Karolina Wiśniewska w programie „Przewodnik Wyborcy” podaje praktyczne informacje, jak dopisać się do spisu wyborców, jak głosować, gdzie sprawdzić, jakie zarejestrowano lokalne komitety wyborcze itp.

Z kolei sobotnia propozycja na czas kampanii samorządowej to program Anny Piekutowskiej „Kampania w TOKu”. Emisja od 16 marca między 16 a 17. W audycji prezentowane będą sylwetki kandydatów, relacjonowane konwencje i wiece wyborcze oraz analizowane programy partii politycznych, ruchów miejskich oraz kandydatów niezależnych.

W 2023 roku Radio TOK FM miało 3,1 proc. udziału w rynku słuchalności, po spadku rok do roku o 0,1 pkt proc. (dane Radio Track).

Dołącz do dyskusji: TOK FM i Polityka Insight razem o wyborach samorządowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hero
Tok jest juź tak przewidywalny. Te same twarze ten sam kotlet odgrzewany. Tak nudne sa te podkasty. Przy wyborach do parlamentu,nie dało się tego słuchać.
6 0
odpowiedź
User
Darek
TOK - kiedyś ciekawe radio, dzisiaj radio dla warszafki, obiektywne...lewicowo, a raczej lewacko i wtórne, nudne, upolitycznione.
4 1
odpowiedź