SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Majka Jeżowska, Iga Krefft, Ula Dębska, Rozkoszny, Piróg we flagowej kampanii WWF

Fundacja WWF Polska rozpoczyna kampanię dla swojej flagowej akcji Godzina dla Ziemi WWF. W tym roku fundacja kładzie nacisk na problemy, z którymi borykają się polskie rzeki. 5 znanych osób wciela się w role płaczących rzek i zachęca do podpisania petycji. W akcji udział biorą Majka Jeżowska, Iga „Ofelia" Krefft, Ula Dębska, Michał „Rozkoszny" Korkosz i Michał Piróg.

Hasło kampanii „Bo woda była za słona” nieprzypadkowo nawiązuje do antyprzemocowej kampanii „Bo zupa była za słona”. Fundacja celowo personifikuje rzeki poprzez postaci ambasadorów, z których każdy zwraca uwagę na inny problem przemocy jaka spotyka rzeki z ręki człowieka.

W role rzek wcielają się Majka Jeżowska jako Odra Algami Umęczona, która stała się ofiarą przemocy, bo woda była za słona. Mir domowy Odry został zakłócony, bo człowiek stwierdził, że wie lepiej, co dla rzek jest najlepsze: bariery, regulacja, przekształcanie koryta.

W rolach pozostałych rzek: Iga „Ofelia” Krefft jako Kłodnica Za Życia Uwięziona, Ula Dębska jako Wisła Lamentująca, Michał „Rozkoszny” Korkosz – Prądnik Systemem Udręczony i Michał Piróg jako Bug Cierpiący.

Tegoroczna „Godzina dla ziemi” dla rzek

W przedostatnią sobotę marca (23.03) o godzinie 20:30 zgasimy światło dla planety w ramach akcji Godzina Dla Ziemi WWF. Tym symbolicznym gestem, który od 18 lat łączy ludzi na całym globie, wskazujemy na troskę o stan naszej planety i przyrody. W tym roku Fundacja skupia się na rzekach, z których aż 98,9 proc. w naszym kraju jest w złym stanie, bo są niewłaściwie zarządzane. 

Dołącz do dyskusji: Majka Jeżowska, Iga Krefft, Ula Dębska, Rozkoszny, Piróg we flagowej kampanii WWF

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vólva
ale dziadofstfo
0 0
odpowiedź