SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Minister sportu i ministra edukacji wspólnie pokazują, jak wykonywać ćwiczenia na WF

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras oraz ministra edukacji Barbara Nowacka nagrali wideo, w którym apelują do uczniów, rodziców i nauczycieli. To inauguracja projektu „Sportowe talenty”. 

fot. Instagram/MEN, MSiT fot. Instagram/MEN, MSiT

Uczniowie rozpoczynają testy sprawnościowe w ramach projektu „Sportowe Talenty" a minister i ministra pokazują, jak wykonać ćwiczenia.  

Wspólny film dwóch ministerstw 
   
Skok w dal, bieg wytrzymałościowy, deska i bieg wahadłowy – te ćwiczenia diagnozują ogólną sprawność i kondycję najmłodszych. Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras oraz ministra edukacji Barbara Nowacka nagrali video, podczas którego sami wykonują testy, by przekonać do nich uczniów, rodziców i nauczycieli.    
Uczniowie polskich szkół rozpoczęli testy sprawnościowe w ramach projektu „Sportowe Talenty". Dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej regularne monitorowanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży znalazło się w podstawie programowej szkół.

Wnioski z testów pozwolą skuteczne modelować działania w zakresie walki z nadwagą i otyłością, wadami postawy oraz chorobami układu krążenia coraz bardziej obecnymi wśród dzieci i młodzieży.  

- Zbadamy podstawowe umiejętności uczniów takie jak siła, szybkość czy zwrotność. Pozwoli nam to stworzyć świadomą politykę państwa, która wpływa na to, jak sprawne jest polskie społeczeństwo. Testy przeprowadzane w szkołach to działanie systemowe, wpisane do podstawy programowej. Badania zostały dobrane tak, aby były bezpieczne dla dzieci i można je było wykonać w każdych warunkach. Apeluję do rodziców, nauczycieli - pomóżcie nam zbadać kondycję dzieci i młodzieży po to, żebyśmy mogli skutecznie, jako państwo, pomóc im być sprawnymi ruchowo ludźmi – powiedział minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

 

Dołącz do dyskusji: Minister sportu i ministra edukacji wspólnie pokazują, jak wykonywać ćwiczenia na WF

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ve
Z ciekawości: gruby przelew na konto producenta tej siermiężnej ustawki - podpisała minister Nowacka czy minister Nitras?
0 0
odpowiedź