SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po raz osiemnasty rusza kampania społeczna "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.". Skupi się na mężczyznach

Depresja wśród mężczyzn to główny temat 18. edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, która startuje 23.02.2024 r. w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją. Twarzą akcji został aktor Marcin Bosak. 

W 2022 roku 5108 Polaków odebrało sobie życie i wśród nich było 4261 mężczyzn. Za wieloma z tych dramatów stała nieleczona lub nieprawidłowo leczona depresja. O tym jest spot kampanii transmitowany w mediach, z udziałem aktora Marcina Bosaka oraz psychiatry dra hab. Sławomira Murawca.  

Na dziesięciu Polaków, którzy w zeszłym roku odebrali sobie życie, ośmiu to mężczyźni. Każdego roku ponad cztery tysiące mężczyzn popełnia samobójstwo. Dlatego Fundacja Twarze Depresji bije na alarm i razem z Fundacją po DRUGIE uruchamia 18. edycję kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.  

 Kampania społeczna o depresji mężczyzn

„Panowie, leczenie depresji to nie wstyd!” – mówią jednym głosem bohaterowie naszego spotu oraz ambasadorzy kampanii. Przygotowaliśmy spot telewizyjny i radiowy. W 18. edycji ambasadorami są również Artur Barciś, Andrzej Seweryn, Paweł Korzeniowski, Jan Młynarski i Andrzej Polan. Do grona ambasadorów kampanii dołączył również Paweł Małaszyński, który przeszedł kryzys zdrowia psychicznego.

W ramach kampanii w stolicach wojewódzkich pojawią się billboardy i CityLighty z ambasadorami. Plakat kampanii będzie pokazany również w komunikacji miejskiej w Łodzi, a także w miejskich placówkach. Ważne wsparcie kampanii zapewniają wolontariusze Fundacji Twarze Depresji, którzy 23 lutego pojawią się na ulicach polskich miast z kampanijnymi ulotkami informującymi o tym gdzie szukać pomocy i wsparcia, i będą je wręczać mężczyznom. 

Partnerem głównym kampanii jest Nationale-Nederlanden. Firma wspierająca kampanię jest Janssen Polska.

Dołącz do dyskusji: Po raz osiemnasty rusza kampania społeczna "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.". Skupi się na mężczyznach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl