SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek w projekcie Gazeta.pl

Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek będą uczestnikami projektu Gazeta.pl (Agora) „Ryzykanci”. Program, który wystartował w piątek, to część akcji społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego mężczyzn. Przewodnikiem po niej została legenda polskiego radia i telewizji – Zygmunt Chajzer.
 

Gazeta.pl podkreśla, że postanowiła podjąć ważny społecznie, chociaż często pomijany, temat zdrowia psychicznego mężczyzn. Celem redakcji portalu jest normalizacja rozmowy o depresji wśród panów. Aby zwrócić uwagę odbiorców, akcja jest promowana jako program prowadzony przez legendę radia i telewizji – Zygmunta Chajzera. Mimo że całość utrzymana jest w formie rozrywkowej i zaczyna się od quizu, ma za zadanie skłonić do refleksji i zderzenia się z niełatwym zagadnieniem.

„Chłopaki płaczą, mają depresję, wypalają się i często nie wiedzą, jak sobie poradzić ze światem, który nie chce słyszeć o ich, naszych, słabościach. Nigdy dość okazji, żeby o tym mówić. Mamy ambicję, żeby nasza akcja była ważnym rozdziałem tej superważnej rozmowy” – mówi cytowany w komunikacie Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

W kampanii wzięli udział znani i lubiani sportowcy, artyści, specjaliści i youtuberzy. Do „Ryzykantów” dołączyli m.in. Adam Małysz, Michał Szpak, Łukasz Piszczek, Piotr Zelt, Rafał Gębura, Dawid Myśliwiec, Robert Kupisz, Andrzej Gryżewski czy znany jako „Doktor Nerwica” Marcin Matych.

Na potrzeby akcji powstała interaktywna strona Ryzykanci.pl,  na której można obejrzeć rozmowy Zygmunta Chajzera z uczestnikami i przeczytać materiały redakcyjne powiązane z tematem kampanii. Dla użytkowników, którzy po zapoznaniu się z wywiadami i artykułami, chcieliby podjąć konkretne działania, by zatroszczyć się o własne zdrowie, przygotowano „apteczkę pomocową” z numerami telefonu zaufania i wsparciem psychologicznym.

Akcja powstała we współpracy z Fundacją ThePresja, a jej premiera ma nieprzypadkową datę – 23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją.

W styczniu strony Gazeta.pl odwiedziło 13,09  mln użytkowników (44,05 proc. zasięgu), spędzając tam średnio 28 minut i 53 sekundy (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek w projekcie Gazeta.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl