SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rząd chce zmian w naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT przeciwko

Trwają konsultacje odnośnie do ustawy wdrażającej nowe prawo telekomunikacyjne. W jej myśl koncesje stacji z naziemnej telewizji cyfrowej mogłyby być wydawane na krótszy okres niż 10 lat. Zasiadający w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że regulator sprzeciwił się takim propozycjom. 
 

Dołącz do dyskusji: Rząd chce zmian w naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT przeciwko

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PT
Trzeba mieć świadomość, że kiedyś nadejdzie dzień w którym to zostanie wyłączona naziemna telewizja cyfrowa w Polsce. Już dziś powinna być ta data wstępnie ustalona by w przyszłości nie było problemów z tym, że jeszcze jakiś nadawca TV nadający w DVB-T2 ma nadal obowiązującą koncesję. Dodatkowo, powszechna świadomość odnośnie terminu zakończenia emisji w DVB-T będzie dodatkowym motorem napędowym do rozwoju alternatywnych metod dostarczania "przyszłych usług telewizyjnych". Celowo tak piszę, bo za dekadę w zupełnie inny sposób będzie funkcjonował rynek medialny.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Jeżeli nie wiemy o co chodzi, to chodzi o datę wyłączenia UKF-u. Niektóre kraje UE chcą wydawać koncesje krócej niż 10 lat, aby wszystkie wygasły naraz. Media publiczne w Niemczech dostały nowy termin na finansowanie dystrybucji UKF: 2033 rok. Dla nadawców komercyjnych dyskutowano możliwą datę „po 2032 r.” Bawaria nastawiła się na wyłączenia UKF-u w 2025 r. i nie inwestowano w anteny, których wiek określono na 30 lat. Pozostaje pytanie, czy inwestować jeszcze w UKF i po co.
odpowiedź
User
tv
KRRiT protestuje, bo to by oznaczało krótszą koncesję dla Republiki w ustawianym właśnie pseudokonkursie.
odpowiedź