SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał w naziemnej telewizji. Startuje testowa emisja

Emitel podpisał umowę z Red Carpet TV, spółką zależną Red Carpet Media Group, która zakłada zapewnienie dostępu do multipleksu MUX-8 celem emisji kanału CTV9. Umowa została zawarta na 10 lat. Stacja ruszy oficjalnie 18 marca, ale start emisji testowej zapowiedziano już na 15 marca. 

Red Carpet TV otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na emisję kanału CTV9 na MUX-8. Program ten, oferujący zróżnicowane treści filmowo-dokumentalne. Kanał CTV9 będzie nadawany przez całą dobę, z głównym naciskiem na filmy fabularne, seriale oraz treści dokumentalne. Ponadto, w ramówce kanału znajdą się także audycje edukacyjne, adresowane głównie do widzów od 30 do 80 roku życia.

Docelowo CTV9 ma nosić nazwę Vidoc TV. Nadawca złożył w tej sprawie wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rebranding nawiązuje do angielskich słów video i documentary. Ma podkreślać, że w ramówce znajdą się filmy i programy dokumentalne. Obecna nazwa jest przez część internautów porównywana do dokumentalnego kanału CCTV9, chińskiego nadawcy publicznego.

Emitel czeka na zmianę decyzji rezerwacyjnej

„Kroniki popkultury”, pasmo poświęcone filmom, muzyce i książkom, oraz „Świat w dokumencie” to tylko niektóre z  propozycji, jakie przygotowuje Red Carpet TV dla swoich widzów. Dodatkowo, CTV9 będzie emitować popularne seriale, w tym m.in. muzyczną telenowelę „Queen Of Flow” czy „Modę na sukces”.

W skład MUX-8 wchodzą obecnie kanały: Nowa TV, Zoom TV, WP oraz Metro TV. Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję na liście kanałów telewizji naziemnej. MUX-8 zapewnia pokrycie techniczne około 98 procent powierzchni Polski. Jest nadawany w zakresie VHF (pozostałe multipleksy w UHF), dlatego część odbiorców wymaga bardziej rozbudowanej instalacji antenowej. 

Kanały MUX-8 emitowane są  w standardzie DVB-T, MPEG-4. Na początku 2024 roku Emitel złożył do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla MUX-8, którego spółka ta jest operatorem. Wniosek ten dotyczy możliwości nadawania DVB-T2. Obecnie spółka oczekuje na rozpatrzenie wniosku. Jeśli UKE zgodzi się na zmiany, to wszystkie stacje ósmego multipleksu będą dostępne w jakości HD, a nie jak obecnie w SD.

- Telewizja naziemna jest jednym z najbardziej popularnych platform odbioru telewizji w Polsce. Jest dla nas wielką satysfakcją, że Red Carpet TV zdecydował rozszerzyć zakres emisji swoich treści, podejmując współpracę z Emitel w zakresie emisji programu na multipleksie 8. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie nadawcy korzyści oraz wzbogaci ofertę telewizyjną dla polskich widzów - powiedział Maciej Staszak, wiceprezes Emitela, dyrektor ds. sprzedaży.

- Cieszymy się na współpracę z Emitel w zakresie dystrybucji naziemnej programu CTV9, również z powodu dodatkowych możliwości jakie platforma Emitel zapewni. Wymienić tu można na przykład: rozbudowaną ofertę HbbTV, a także możliwości oferowania reklam adresowalnych opartych o geotargetowanie, z których będziemy w szerokim zakresie korzystać  – powiedział  Leszek Kułak przewodniczący rady nadzorczej Red Carpet Media Group i jednocześnie prezes Red Carpet TV. Spółki, która ma być wyodrębniona z RCMG do nadawania kanałów telewizyjnych. 

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał w naziemnej telewizji. Startuje testowa emisja

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał Padamczyk
Co to za wiadomość? Po co komu chińska tv
6 14
odpowiedź
User
Jadzia
A o której godzinie to będzie?
Bo muszę se nastawić zegarek.
5 4
odpowiedź
User
Dość blokowania
I bardzo dobrze dość już kanałów od polszmatu i tefałenu
3 1
odpowiedź