SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samorząd chce kupić Polskie Radio Katowice. KRRiT zapowiada skargi

Propozycję przejęcia od Skarbu Państwa spółki Polskie Radio Katowice, postawionej niedawno w stan likwidacji, złożyły władze Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM). Skierowały w tej sprawie list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza. Czwórka członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyraziła sprzeciw wobec takich planów.

Dołącz do dyskusji: Samorząd chce kupić Polskie Radio Katowice. KRRiT zapowiada skargi

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ślązak
Radio, w ciągu tych byłych 8-śmiu lat zawsze w przychylny sposób mówiło o PiSie i prezydencie Katowic. Inne sprawy skutecznie pomijało albo płynęło z nurtem mediów publicznych. Samorząd chce radio przejąć, bo dziennikarze w większości boją się wymian na bezstronnych, nieuwikłanych w propagandę radiowców z krwi i kości.
odpowiedź
User
j7nk
Z deszczu pod rynnę
odpowiedź
User
gość
W sumie to jest bardzo dobry pomysł aby regionalna rozgłośnia należała do regionu. Dlaczego? Dlatego że 8 lat temu nastąpił desant ideologii władzy wraz z przywiezieniem w teczkach dyrekcji - czas z tym skończyć.

Teraz marszałek województwa na taczce przywiezie prezesa stacji. A co z radiem Koszalin? Jest stacją dla dwóch województw.

Nie ma takich obaw ponieważ miejscowy prezes jest lepiej rozliczalny , a krrit też może taką rozgłośnię przywołać do porządku (oczywiście gdyby nie była zbiorem przypadkowych osób). Jeśli chodzi o Koszalin to udziały powinny przejąć 2 regiony według zasięgu nadajnika i wypracować model zarządzania pewnie z powiatami które obejmuje zasięg.
Decentralizacja jest jedynym właściwym kierunkiem tak samo jak kluczowa zmiana w ordynacji wyborczej - kandydujesz z okręgu w którym mieszkasz (nie od wczoraj) - koniec ze spadochroniarzami, którzy nie są żadnymi reprezentantami lokalnej społeczności - są iluzją
odpowiedź