SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksy Uchański w zarządzie Rejected Games, odszedł z rad nadzorczych Games Operators i Playway

Z rad nadzorczych spółek gamingowych Games Operators i Playway odszedł Aleksy Uchański. Wynika to z faktu, że zostanie powołany do zarządu Rejected Games, spółki zależnej Playway.

Aleksy UchańskiArticle

Z rady nadzorczej Playway Aleksy Uchański zrezygnował pod koniec zeszłego sezonu. Był w niej od stycznia 2019 roku, pełnił funkcję przewodniczącego.

Uzasadniono, że Uchański ma zostać powołany do zarządu spółki Rejected Games, której większościowym udziałowcem jest Playway. - Tym samym zgodnie z prawem Pan Aleksy Uchański nie może łączyć obu tych funkcji - zaznaczono.

We wtorek Aleksy Uchański odszedł z rady nadzorczej Games Operators (37,4 proc. akcji spółki ma Playway), której członkiem był od marca ub.r. Wyjaśnił, że po powołaniu do zarządu Rejected Games nie będzie miał „adekwatnej ilości czasu” do dalszego pełnienia tej funkcji.

W ub.r. Uchański został też członkiem rad nadzorczych Big Cheese Studio i Madnetic Games.

Uchański w Movie Games, RASP i Edipresse Polska

Z branżą gamingową Aleksy Uchański jest związany od pięciu lat. W latach 2016-2018 był kolejno prezesem i przewodniczącym rady nadzorczej Movie Games, zasiadał też w radach nadzorczych Playway, Ultimate Games i Art Games Studio.

Wcześniej przez ponad dwie dekady pracował w mediach. W latach 2014-2016 był dyrektorem ds. digital media w Edipresse Polska, a w latach 2000-2014 pracował w Ringier Axel Springer Polska, m.in. jako dyrektor ds. rozwoju produktu, chief digital officer oraz redaktor naczelny magazynów „Komputer Świat Gry”, „Play” i „Dobra Gra”.

W latach 90. był naczelnym pisma „Gambler” oraz zastępcą sekretarza redakcji w „Top Secret”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej