SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antena HD pokaże „Mój penis” i „100 wagin”. „Znakomite serie dokumentalne”

Od listopada dostępny w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej kanał Antena HD będzie pokazywał dokumenty poświęcone seksualności. Produkcje typu „Mój penis” i „100 wagin” będą emitowane po godz. 23. - Co do kwestii ryzyka kary KRRiT, jesteśmy świadomi naszych obowiązków jako nadawca – zapewnia Wirtualnemedia.pl Karol Warda, TV channels & production director Grupy MWE. 

W niedzielę 5 listopada o godz. 23.40 stacja pokaże dokument „Mój penis”. Dzień później o godz. 23.30 zaplanowano premierę produkcji „Miłość i seks w czasach pornografii”. W nocy z 7 na 8 listopada o 00.15 będzie można obejrzeć program „Seks sprzedaż przez telefon”, natomiast o tej samej porze w nocy z 8 na 9 listopada „100 wagin”.

Z koncesji Antena HD wynika, że stacja ma mieć charakter wyspecjalizowany, przeznaczony dla osób w wieku od 50 lat. Audycje dla tej grupy mają zajmować nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu antenowego w godz. 6-23. Zapowiadane pasmo „Tabu i Skandale” będzie emitowane tylko w godzinach nocnych.

- Nasz kanał Antena HD od początku istnienia skupiał się na treściach rodzinnych oraz programach specjalistycznych. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać programy, które edukują, informują ale też bawią naszych widzów.  Antena HD nie tylko realizuje swoją misję, ale także śledzi trend telewizyjny, dlatego odpowiadając na potrzeby rynku i naszych widzów, wprowadziliśmy pasmo „Tabu i Skandale", które, mimo kontrowersyjnych tematów, skupia się na wartościach edukacyjnych - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Warda.

Grupa MWE: Nie będziemy promowali treści erotycznych

Przedstawiciel firmy Michała Winnickiego zapewnia, że nowe pasmo nie będzie miało charakteru erotycznego. - Wprowadzenie tego pasma nie jest absolutnie próbą promocji treści erotycznych, ale budowaniem świadomości o tematach często pomijanych w tradycyjnych mediach. To są znakomite serie dokumentalne mające przede wszystkim charakter publicystyczny i edukacyjny. Tytuły takie jak „Mój penis”, „Seks - sprzedaż przez telefon”, czy „100 wagin”, „Berlin - seks i skandale” mogą brzmieć prowokująco, jednak ich celem jest ukazanie kwestii społecznych, związanych z akceptacją siebie, wiedzy o własnym ciele czy tematów dotyczących seksualności w szerokim kontekście. W tym paśmie będzie również mowa o uzależnieniach, sutenerach, mężczyźnie, który zjadł swoje ciało, itp. - wyjaśnia Warda.

W przeszłości w ramówce stacji były już podobne produkcje. - Jesteśmy przekonani, że widzowie, w tym liczne grono seniorów, będąc doświadczoną grupą, są w stanie docenić wartość merytoryczną takich produkcji i rozróżnić je od treści o charakterze jedynie erotycznym. Pokazywaliśmy już na antenie trzymające w napięciu programy m.in. „Seks na wielką skalę" czy „Na tropie sekshandlarzy". Po ich emisji był bardzo pozytywny odzew - wyjaśnia przedstawiciel Grupy MWE.

KRRiT dwa razy karała „Magię nagości”, emitowaną nocą

Rok temu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nałożył 40 tys. zł grzywny za odcinek brytyjskiej edycji „Magii nagości”, emitowany o godz. 23.02. Nadawca odwołał się do sądu. Rok wcześniej także nałożono karę na „Magię nagości”, emitowaną w godzinach nocnych. Grupa Kino Polska odwołała się od tej decyzji do sądu i wygrała. Grzywna została uchylona.

Czy Grupa MWE obawia się kary? - Co do kwestii ryzyka kary Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jesteśmy świadomi naszych obowiązków jako nadawca. Stale monitorujemy zgodność naszej ramówki z obowiązującymi przepisami i jesteśmy pewni, że treści, które prezentujemy, są w pełni zgodne z wymogami prawnymi. Pasmo „Tabu i Skandale" będzie zajmowało małą część ramówki. Przede wszystkim w naszej ramówce znajdują się hity serialowe takie jak „Gliniarz i prokurator”, „Columbo”, „Detektyw w sutannie”, „Xena: wojownicza księżniczka", czy „Łowcy Skarbów”. W listopadzie pojawią się nowe odcinki "Kabaretowego Szału". Nasz autorski program "77tv" ma jedną z najwyższych oglądalności w piątkowym prime time. Nasze filmy emitowane od poniedziałku do czwartku przyciągają miesięcznie 1 800 000 widzów (All 4+), a codziennie włącza „Columbo” nawet 270 000 osób - mówi Warda.

KRRiT niedawno ukarała także Grupę MWE

W lipcu przewodniczący Świrski nałożył na Grupę MWE 30 tys. zł kary za emisję na antenie Power TV teledysku zespołu Weekend. W klipie emitowanym przed godziną 20 pojawili się m.in. mężczyźni spożywający alkohol i atrakcyjne kobiety. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, reklamy alkoholu nie mogą kojarzyć się z atrakcyjnością fizyczną. Między 20 a 6 zakazana jest też promocja piwa. Grupa MWE nie odwołała się od kary.

Kilka tygodni temu firma Winnickiego bezskutecznie ubiegała się o miejsce w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej.). Grupa MWE zaproponowała wówczas stacje: Nasza Opoka TV, Rodzina TVC, Dzisiaj TV i Edu Junior TV. - Potwierdzam, że złożyliśmy wnioski na cztery kanały wyspecjalizowane o różnym profilu, jednakże o wspólnym, konserwatywno-rodzinnym fundamencie oraz skierowane do różnych grup docelowych. Przygotowaliśmy kilka wniosków, bo nie wiemy jakimi kryteriami będzie się kierować KRRiT przy wyborze zwycięzcy. Mam wrażenie, że w ostatnich latach telewizje komercyjne w Polsce emitują coraz więcej ogłupiających treści typu „Warsaw Shore” czy seriale paradokumentalne. Są tam prezentowane wartości, z którymi ja się nie identyfikuję i nie chciałbym, aby na tym wychowywały się młode pokolenia Polaków - tłumaczył wówczas Winnicki.

Dołącz do dyskusji: Antena HD pokaże „Mój penis” i „100 wagin”. „Znakomite serie dokumentalne”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Wreszcie coś dla emerytów...
1 0
odpowiedź
User
vb
Później będzie "Mój kloc".
0 0
odpowiedź
User
olo
Wreszcie coś dla emerytów...

Powiedziałeś mamie?
0 0
odpowiedź