SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Canal+ Polska wprowadziła istotne „uproszczenie dla klientów”

Platforma cyfrowa Canal+ zintegrowała serwisy Strefa Canal+ i Canal+ online dla abonentów. Za pośrednictwem serwisu streamingowego można teraz łatwo i szybko rozszerzyć wykupywaną ofertę programową.

Serwis Strefa Canal+ Serwis Strefa Canal+

Za pomocą Strefy Canal+ można sprawdzić płatności, poszerzyć ofertę programową i zamówić filmy oferowane w modelu na żądanie. Dotychczas narzędzie nie było powiązane z Canal+ online dla abonentów, czyli serwisem streamingowym z kanałami i treściami VOD, odpowiadającym wykupionym pakietom.

- Wprowadzenie wspólnego logowania to uproszczenie dla naszych klientów, którzy będą logować się tym samym loginem i hasłem do Strefy Canal+ i Canal+ online - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska. W maju platforma zlikwidowała aplikacje mobilną Strefa Canal+.

Jak połączyć konta?

Zmiany nie dotyczą subskrybentów Canal+ online, czyli osób, które korzystają wyłącznie z serwisu streamingowego (bez oferty satelitarnej).  O nowym sposobie logowania do narzędzi internetowych, nadawca formuje na swoich stronach internetowych.

- 6 lipca 2023 roku wprowadziliśmy wspólne logowanie do Strefy Canal+ i Canal+ online dla Abonentów. Przy pierwszym logowaniu do Strefy Canal+ przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces łączenia kont, co zajmie kilka minut. Połączenie kont nastąpi podczas pierwszego logowania do Strefy Canal+ od 6.07.2023 roku - tłumaczy dostawca płatnej telewizji.

Osoby, które zalogują się do serwisu mają zobaczyć komunikat.

- Wprowadziliśmy nowe rozwiązanie upraszczające dostęp do Twoich usług w Canal+. Aktywuj konto lub zaloguj się do już istniejącego konta Canal+ online dla abonentów, które da Ci również dostęp do Strefy Canal+. Canal+ online dla abonentów to dostęp do wybranych treści z Twojej oferty satelitarnej na komputerze, smartfonie oraz Smart TV - można przeczytać w wiadomości od platformy, która od wielu miesięcy stawia na aplikację Canal+ online. Wcześniej zrezygnowała z serwisu nc+ Go.

Połączenie kont Strefy Canal+ i Canal+ online dla abonentów ma być proste.

- Jeśli nie masz konta w Canal+ online dla Abonentów system podpowie login lub poprosi o jego wpisanie, a następnie o utworzenie hasła. Aktywuj konto. Jeśli masz konto w Canal+ online dla Abonentów to skorzystaj z dotychczasowych danych do logowania. Zaakceptuj regulamin. Następnie wyświetli się komunikat informujący o danych do logowania (zapamiętaj login, na tym etapie nie możesz go zmienić, będzie to możliwe już po połączeniu kont w serwisie Canal+ online). Na swój adres e-mail otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem połączenia kont. Jeśli chcesz przejść do Strefy Canal+ wybierz przycisk  Przejdź do Strefa Canal+. Dane do logowania możesz zmienić z poziomu połączonego konta. Na ekranie głównym Strefy Canal+ otwórz rozwijane menu w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję: ustawiania logowania - instruuje operator.

W 2022 roku Canal+ Polska zwiększył skonsolidowane przychody o 2,6 proc. do 2,52 mld zł, m.in. dzięki inwestycji w Kino Świat. Zysk netto minimalnie zmalał z prawie 299 mln zł do 296 mln zł. 222 mln zł zostało wypłacone akcjonariuszom.

Dołącz do dyskusji: Platforma Canal+ Polska wprowadziła istotne „uproszczenie dla klientów”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klient
Lepiej późno niż wcale :)
odpowiedź
User
Przejdę na naziemną
To nie jest żadne uproszczenie tylko utrudnienie z dodatkowym logowaniem
odpowiedź
User
7ydy
To jest po to, aby zlikwidować dzielenie się dostępem.
odpowiedź