SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miliony na promocję CPK. Reklamy także za granicą

Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, podczas czwartkowej debaty w Sejmie ujawnił wybrane dane dotyczące wydatków na promocję inwestycji w roku 2023. Na kampanie promocyjne w telewizji, prasie i outdoorze wydano szacunkowo co najmniej 11,2 mln - podał polityk. 

Tylko w 2023 roku 1,8 mln zł na kampanię outdoorową promującą CPK wydano w okresie kampanii wyborczej, we wrześniu i październiku. Kolejne 1,8 mln przeznaczono na promocję w telewizji, w TVP i „jednej ze stacji komercyjnych” – podał Maciej Lasek.

Kolejne miliony Centralny Port Komunikacyjny przeznaczył na promowanie się w prasie. Jak poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK, 1,5 mln zł spółka wydała na płatne publikacje w ogólnopolskich mediach drukowanych o profilu społeczno-politycznym. Koleje 92 tys. zł przeznaczono na promocję w mediach lokalnych, z czego 52 tys. wydano na jeden periodyk – kwartalnik „Apostoł”.

1,2 mln zł przeznaczono na promocję CPK w mediach zagranicznych. Maciej Lasek poinformował też, że na działania eventowe w 2023 roku Centralny Port Komunikacyjny przeznaczył 4 mln złotych. 145 tys. zł wydano zaś na przygotowanie strategii komunikacji inwestycji w kolejnych latach.

- Przytoczone informacje to dopiero początek. Można powiedzieć, wierzchołek góry lodowej. My zaczynamy audyty i o wszystkim będziemy informować - podsumował Maciej Lasek. 

Zobacz: Centralny Port Komunikacyjny promuje się kampanią „CPK. Ruszaj z nami!"

Czym jest CPK?

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha ma być wybudowany port lotniczy. Pierwszy etap lotniska, czyli dwie równoległe drogi startowe i infrastruktura do obsługi 40 mln pasażerów, ma zostać uruchomiony w 2028 r. Plan Generalny CPK zakłada, że następnie port będzie w sposób modułowy rozbudowywany.

Spółka CPK jest w 100-proc. własnością Skarbu Państwa. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), w 2060 r. lotnisko może obsługiwać do 65 mln pasażerów.

Dołącz do dyskusji: Miliony na promocję CPK. Reklamy także za granicą

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Co za głupota! To co bez komunikacji mieli działać? Janusze nie kumają jak robi się biznes i pozyskuje inwestorów.
odpowiedź
User
UUU
Gimby wybrały nam do Sejmu patoposłów. Co ten gość gada. Ciągle jad jak jakiś przegryw.
odpowiedź
User
aa
I bardzo dobrze, firmy i obywatele powinny wiedzieć o tym projekcie i się odpowiednio przygotować. Jak PO uwali CPK to jest poprostu tragedia dla Polski, że dla czerwonego pioruna i 8 gwiazdek cofniemy się o conajmniej 10 lat.
odpowiedź