SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dom Spotkań z Historią nowym wydawcą Dwutygodnik.com

Od 27 kwietnia pojawi pierwszy numer "Dwutygodnika" w internecie po jego reaktywacji. Będzie go finansować miasto stołeczne Warszawa. Nowym wydawcą magazynu został Dom Spotkań z Historią, instytut kulturalny miasta stołecznego Warszawa.

Pod koniec grudnia ub.r. informaliśmy o wstrzymaniu publicznych dotacji dla internetowego magazynu kulturalnego Dwutygodnik.com. Tytuł istniał od prawie 10 lat, był wydawany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA). Ministerstwo Kultury podjęło jednak decyzję, że nie przyzna pismu dofinansowania, co de facto oznaczało koniec wydawania magazynu.

W specjalnej petycji do ministra kultury Piotra Glińskiego Stowarzyszenie Inicjatywa Polska apelowało o utrzymanie finansowania dla internetowego magazynu. Po upublicznieniu decyzji o zamknięciu „Dwutygodnika” redakcja miała otrzymać liczne głosy wsparcia, a czytelnicy pisali na ten temat posty w internecie z wezwaniem do zbiórki. Ostatecznie pomoc miało zaoferować kilka instytucji publicznych. Pieniądze z miasta stołecznego Warszawa to jednak nie wszystko - zespół będzie musiał także podejmować rozmowy z innymi podmiotami i władzami miast.

Po przerwie nowy numer ukaże się 27 kwietnia br. dzięki dofinansowaniu miasta stołecznego Warszawa.

- Dwutygodnik uratowany! Ważny i ceniony magazyn kulturalny wraca do gry. Nowym wydawcą będzie Dom Spotkań z Historią, instytucja @warszawa. Kolejny numer już w kwietniu. Gratulacje! Trzymam kciuki! #warszawadlawszystkich również dla redakcji @dwutygodnik - napisał na Twitterze Kamil Dąbrowa, rzecznik warszawskiego ratusza.

Dom Spotkań z Historią zajmie się wydawaniem „Dwutygodnika”

Nowym wydawcą „Dwutygodnika” zostanie miejska instytucja Dom Spotkań z Historią. Redaktor naczelną nadal będzie dr Zofia Król, a wicenaczelnym - Paweł Soszyński, krytyk teatralny i dramaturg.

- W dniu zamknięcia „Dwutygodnika” nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne dla Czytelników miejsce stworzyliśmy. Fala poparcia całkowicie nas oszołomiła, a kolejne wpisy, komentarze i komplementy stworzyły gęstą sieć, która nie pozwoliła nam opaść na dno. (…) Minęły trzy miesiące, dzięki którym przekonaliśmy się, że nie była to jedna z wielu wysokich fal, które przetaczają się przez internet, by szybko wsiąknąć w piasek. Wciąż dostajemy dziesiątki wiadomości z pytaniami: jak pomóc? co mogę zrobić? kiedy wracacie? I stało się - wracamy za miesiąc - pisze „Dwutygodnik” na swojej stronie internetowej.

Redakcja informuje na swojej stronie, że współpraca z Domem Spotkań z Historią będzie okazją do stworzenia nowych cykli i wątków tematycznych, łączących przeszłość ze zjawiskami współczesnymi.

Dwutygodnik.com ukazuje się od 2009 roku.

Dołącz do dyskusji: Dom Spotkań z Historią nowym wydawcą Dwutygodnik.com

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WW
Takie pisma robić powinna grupa pasjonatów, a nie koleżanki z żoliborskiego podwórka za grube państwowe pieniądze. Gliński podjął dobra decyzję. Parę groszy zostanie na inicjatywy nie zaangażowane w spór polityczny jak Dwutygodnik.
odpowiedź
User
Adrian D.
Czyli co? Reguły rynkowe się nie liczą?
Liczy się tylko to, żeby znaleźć bogatego patrona, który wyłoży kasę.
Tym razem trafiło na UM Warszawa? I banda niedochodowych leni znów będzie żyła jak pączki w maśle.


A szewcowi/piekarzowi/krawcowej powiecie, że powinni poszukać innej pracy?
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Adrian, głupoty piszesz. Gdybyś choć raz zajrzał na stronę dwutygodnika to byś wiedział, że to projekt bez reklam, prowadzony non profit.

PS redakcjo wstęp tekstu wprowadza w błąd
odpowiedź