SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W weekend kolejne manifestacje pod sklepami Auchan i Leroy Merlin - w ponad 60 miastach

Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin działając w porozumieniu z Euromaidan-Warszawa, reprezentującym środowiska ukraińskie w Polsce, ogłasza najbliższą sobotę 23 kwietnia br. "Dniem Hańby dla wspólników Putina" i zapowiada protesty przed sklepami Leroy Merlin i Auchan w całej Polsce.

fot. materiały prasoweArticle

- Mimo bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę, mimo tego co wydarzyło się w Mariupolu, Buczy, Irpieniu, Hostomelu, Borodziance, czyli systematycznego ludobójstwa dokonywanego przez rosyjską armię, Leroy Merlin i Auchan wciąż nie mają problemu z finansowaniem reżimu Putina - mówi Dominik Gąsiorowski z Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin, - Przeciwnie. Z dokumentów, które wyciekły wynika, że ich reakcja to plany ekspansji w Rosji, żeby dorobić się na wojnie. Musimy pokazać, że nie ma na to naszej zgody! - dodaje.

Według badania SW Research aż 74 proc. badanych zamierza bojkotować marki, które nadal prowadzą działalność w Rosji. Od początku wojny przez Polskę przetoczyła się prawdziwa fala pikiet, protestów i spontanicznych happeningów. Wiele z nich organizowanych było przez Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin oraz przez Euromaidan-Warszawa. Teraz polska i ukraińska organizacja łączą siły i zapowiadają największą do tej pory akcję protestów, pod hasłem "Dzień Hańby dla wspólników Putina".

Jednoczesne manifestacje mają odbyć się w niemal 60 miastach, w sobotę 23 kwietnia o godzinie 14..

- Wspólnie możemy zdziałać więcej - mówi Yuliia Ivanichkina z Euromaidan-Warszawa, - Naszym priorytetem jest zatrzymanie pieniędzy zachodnich korporacji płynących w formie podatków do budżetu wojennego Putina. Jako Polacy i Ukraińcy razem musimy wysłać taki sygnał, którego nie będą mogli zignorować w korporacyjnych gabinetach we Francji - dodaje.

Organizatorzy protestów zapraszają do udziału w nich zarówno Polaków, jak i Ukraińców. "Powiedzmy 'dość'! Pokażmy, że nie akceptujemy finansowania przez korporacje zbrodniczych reżimów" - apelują.

Leroy Merlin i Auchan nadal działają w Rosji

Leroy Merlin i Auchan to francuskie firmy należące do Grupy Adeo, które jako jedne z nielicznych zdecydowały, że nie wycofają się z Rosji - mimo licznych wezwań i apeli, również ze strony ukraińskich polityków. Marki niemal bez przerwy są - w związku z tymi decyzjami - krytykowane, a konsumenci nawołują do ich bojkotu. Bojkot ten wyszedł już poza internet i przybrał realną formę w postaci akcji organizowanych pod sklepami tych sieci.

Dotychczasową umowę z Leroy Merlin zerwały niedawno władze Gdyni, które - w związku z tym, że firma nie chce wycofać się z Rosji - zdecydowały, że nie chcą z nią dalej współpracować. Umowa dotyczyła gospodarowania wodami opadowymi.

Dołącz do dyskusji: W weekend kolejne manifestacje pod sklepami Auchan i Leroy Merlin - w ponad 60 miastach

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Ale wiecie, ze wojny to nie zakonczy?
odpowiedź
User
Karma
Ale wiecie, ze wojny to nie zakonczy?

Ale ukarze finansowo wyżej wymienione firmy.
odpowiedź
User
Ludwik
Ale wiecie, ze wojny to nie zakonczy?


A wiesz, że po wycofaniu się Philip Morris, Leroy Merlin jest największym zachodnim płatnikiem podatków w Rosji? Myślisz, że na co idzie ta kasa?
odpowiedź