SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W weekend kolejne manifestacje pod sklepami Auchan i Leroy Merlin - w ponad 60 miastach

Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin działając w porozumieniu z Euromaidan-Warszawa, reprezentującym środowiska ukraińskie w Polsce, ogłasza najbliższą sobotę 23 kwietnia br. "Dniem Hańby dla wspólników Putina" i zapowiada protesty przed sklepami Leroy Merlin i Auchan w całej Polsce.

fot. materiały prasoweArticle

- Mimo bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę, mimo tego co wydarzyło się w Mariupolu, Buczy, Irpieniu, Hostomelu, Borodziance, czyli systematycznego ludobójstwa dokonywanego przez rosyjską armię, Leroy Merlin i Auchan wciąż nie mają problemu z finansowaniem reżimu Putina - mówi Dominik Gąsiorowski z Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin, - Przeciwnie. Z dokumentów, które wyciekły wynika, że ich reakcja to plany ekspansji w Rosji, żeby dorobić się na wojnie. Musimy pokazać, że nie ma na to naszej zgody! - dodaje.

Według badania SW Research aż 74 proc. badanych zamierza bojkotować marki, które nadal prowadzą działalność w Rosji. Od początku wojny przez Polskę przetoczyła się prawdziwa fala pikiet, protestów i spontanicznych happeningów. Wiele z nich organizowanych było przez Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin oraz przez Euromaidan-Warszawa. Teraz polska i ukraińska organizacja łączą siły i zapowiadają największą do tej pory akcję protestów, pod hasłem "Dzień Hańby dla wspólników Putina".

Jednoczesne manifestacje mają odbyć się w niemal 60 miastach, w sobotę 23 kwietnia o godzinie 14..

- Wspólnie możemy zdziałać więcej - mówi Yuliia Ivanichkina z Euromaidan-Warszawa, - Naszym priorytetem jest zatrzymanie pieniędzy zachodnich korporacji płynących w formie podatków do budżetu wojennego Putina. Jako Polacy i Ukraińcy razem musimy wysłać taki sygnał, którego nie będą mogli zignorować w korporacyjnych gabinetach we Francji - dodaje.

Organizatorzy protestów zapraszają do udziału w nich zarówno Polaków, jak i Ukraińców. "Powiedzmy 'dość'! Pokażmy, że nie akceptujemy finansowania przez korporacje zbrodniczych reżimów" - apelują.

Leroy Merlin i Auchan nadal działają w Rosji

Leroy Merlin i Auchan to francuskie firmy należące do Grupy Adeo, które jako jedne z nielicznych zdecydowały, że nie wycofają się z Rosji - mimo licznych wezwań i apeli, również ze strony ukraińskich polityków. Marki niemal bez przerwy są - w związku z tymi decyzjami - krytykowane, a konsumenci nawołują do ich bojkotu. Bojkot ten wyszedł już poza internet i przybrał realną formę w postaci akcji organizowanych pod sklepami tych sieci.

Dotychczasową umowę z Leroy Merlin zerwały niedawno władze Gdyni, które - w związku z tym, że firma nie chce wycofać się z Rosji - zdecydowały, że nie chcą z nią dalej współpracować. Umowa dotyczyła gospodarowania wodami opadowymi.

Dołącz do dyskusji: W weekend kolejne manifestacje pod sklepami Auchan i Leroy Merlin - w ponad 60 miastach

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl