SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edward Miszczak ma przejść z TVN do Polsatu

Odchodzący z Grupy TVN Edward Miszczak najprawdopodobniej przejdzie do Polsatu - wynika z informacji pojawiających się w mediach. Miałby od 2023 r. zastąpić tam dyrektor programową Ninę Terentiew. - W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia - ucina Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Nina Terentiew, fot. PolsatArticle

We wtorek Grupa TVN poinformowała, że po 25 latach Miszczak odchodzi z firmy. Ma pełnić obowiązki szefa pionu programmingu do czasu powołania nowej osoby na to miejsce. Biuro prasowe Grupy TVN informuje, że ogłoszenie struktury pionu programmingu w Warner Bros. Discovery w Polsce nastąpi w „najbliższym czasie”.

Sam Miszczak nie zabrał też dotąd głosu poza cytatem z informacji prasowej. - W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - napisał odchodzący dyrektor programowy TVN.

Tymczasem na rynku krążą informacje, że Edward Miszczak miałby przejść do Telewizji Polsat i od 2023 r. zastąpić tam Ninę Terentiew, która od 2007 r. jest dyrektor programową stacji, zasiada też w zarządzie stacji (do Polsatu przeszła rok wcześniej z TVP2). "Caryca telewizji" miałaby się pożegnać z firmą podczas uroczystej gali 30-lecia Telewizji Polsatu (planowana jest na grudzień) i odejść na emeryturę. Napisał o tym należący do portalu Gazeta.pl serwis Plotek cytując anonimowego pracownika Polsatu. Nam te informacje udało się nieoficjalnie potwierdzić.

Serwis, bazując na nieoficjalnych informacjach, przedstawił też alternatywne rozwiązanie - że Nina Terentiew pozostałaby jednak w Polsacie, a Miszczak objąłby w stacji inne stanowisko. Nie jest pewne jak szybko szef programowy TVN mógłby dołączyć do Polsatu, bo będzie obowiązywać go zakaz konkurencji - w przypadku takiego stanowiska może to być sześć, dziewięć miesięcy, a nawet dłużej.

Pogłoski o dołączeniu Miszczaka do Polsatu pojawiły się już we wtorek po ogłoszeniu jego odejścia z TVN. - Nie sądzę, że Nina Terentiew chciałaby się tym wpływem na kształt programu Polsatu dzielić. Z całą pewnością jest zaufaną osobą właściciela Polsatu Zygmunta Solorza. Nie spodziewałbym się takiego przejścia, ale kto wie? - powiedział nam we wtorek Janusz Daszczyński, poprzednik Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Dyrektor programowy TVN nie odpowiedział na nasze pytania dot. przejścia do konkurencyjnej stacji. Rzecznik prasowy Polsatu pytany o sprawę, nie potwierdził medialnych doniesień ani nim nie zaprzeczył. - Jeśli mamy coś do zakomunikowania to zwykle to robimy. W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia - napisał nam Tomasz Matwiejczuk.

Edward Miszczak w TVN pracował od 25 lat

Edward Miszczak dołączył do TVN w 1997 roku, kiedy stacja zaczęła nadawanie na podstawie koncesji ogólnopolskiej. Został dyrektorem programowym, odpowiadał za ramówki stacji i wielu z uruchamianych w kolejnych latach kanałów tematycznych. Nadzorował przede wszystkim produkcje rozrywkowe (m.in. talent-shows i reality-shows) oraz seriale.

Ponadto Miszczak przygotowywał i programy dokumentalne „Ludzie w drodze”, „Urzekła mnie twoja historia”, „Cela nr” oraz „Cela”.

W latach 2004-2009 i 2018-2020 był wiceprezesem TVN, w ostatnich latach dołączył do władz kilku jej spółek zależnych: (wiosną 2019 roku został członkiem zarządu spółki Stavka nadającej TTV, a jesienią 2020 roku dołączył do zarządu spółki Green Content nadającej Metro).

Pracę zawodową zaczął w latach 80. w Radiu Kraków. W 1990 roku był jednym z założycieli radia RMF FM, pełnił tam funkcje dyrektora anteny i wiceprezesa, prowadził też program publicystyczno-informacyjny „RMF FM – Radio, Muzyka, Fakty”.

W 2014 roku Edward Miszczak został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2007 roku dostał Superwiktora za całokształt osiągnięć, a w 2009 roku tytuł Człowiek Mediów w konkursie Media Trendy.

Dołącz do dyskusji: Edward Miszczak ma przejść z TVN do Polsatu

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl