SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hitachi zainwestowała w spółkę BlueArc Corporation

W ramach zawartej umowy o współpracy, BlueArc będzie prowadzić na całym świecie odsprzedaż systemów pamięci masowej firmy Hitachi na zasadach OEM.

Firma Hitachi Data Systems poinformowała o podjęciu współpracy partnerskiej z firmą BlueArc® Corporation, która jest liderem w dziedzinie nowatorskich systemów sieciowej pamięci masowej. Zawarta umowa obejmuje pięcioletnią współpracę na zasadach OEM oraz natychmiastowe udostępnienie wydajnej platformy pamięci masowej firmy Hitachi. Platforma ta umożliwi przełamanie barier związanych z dotychczas dostępnymi na rynku systemami, działającymi w oparciu o pliki. Dzięki tej współpracy firma Hitachi umocni swoją pozycję na rynku pamięci masowej do systemów wydajnego przetwarzania danych (ang. high-performance computing, HPC) - podano w komunikacie. 

„Nasza inwestycja to element strategii umożliwiającej wprowadzenie wydajnej, niezawodnej i sprawdzonej technologii pamięci masowej opartej na plikach na rynek systemów wydajnego przetwarzania danych” — powiedział Dave Roberson, prezes i dyrektor generalny firmy Hitachi Data Systems. — „Partnerzy handlowi mogą uzupełnić nową ofertę pamięci masowej do systemów wydajnego przetwarzania danych o własne usługi, wykorzystując posiadaną wiedzę specjalistyczną, aby zaoferować klientom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Podjęte działania wynikają ze zwiększenia inwestycji i wzmożenia działań firmy Hitachi Data Systems na rozwijających się rynkach”.

Wydajna platforma sieciowej pamięci masowej Hitachi z wykorzystaniem technologii BlueArc
Większość współczesnych systemów sieciowej pamięci masowej jest przeznaczona do przechowywania i archiwizacji danych, z których korzysta się bardzo rzadko (lub z których nie korzysta się wcale). Konwencjonalne systemy sieciowej pamięci masowej nie są jednak wystarczająco wydajne i skalowalne, aby sprostać wymaganiom związanym z intensywnym przetwarzaniem plików w takich zastosowaniach, jak usługi internetowe, elektroniczne wykrywanie zasobów, nauki przyrodnicze, poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz rozrywka. Nowe rozwiązania przedstawione przez firmę Hitachi są skierowane na dynamicznie rozwijający się rynek systemów wydajnego przetwarzania danych — w tym przypadku konieczne jest intensywne przetwarzanie plików, a nie tylko ich przechowywanie.

„Badacze specjalizujący się w naukach przyrodniczych, wykonujący obszerne porównania sekwencji DNA, musieli nieraz czekać kilka dni na przetworzenie plików z danymi” — powiedział John Mansfield, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Hitachi Data Systems. — „Wydajna platforma sieciowej pamięci masowej firmy Hitachi pozwala skrócić czas przetwarzania plików do kilku godzin, a nawet kilku minut, zwiększając w ten sposób wydajność pracy i upraszczając działanie środowisk pamięci masowej. Oferowana przez naszą firmę nowa platforma sieciowej pamięci masowej zapewnia wyjątkowo szybki dostęp do danych, dzięki czemu naukowcy mogą skoncentrować się na realizacji planów badań, nie tracąc czasu w oczekiwaniu na przetworzenie danych”.

Dołącz do dyskusji: Hitachi zainwestowała w spółkę BlueArc Corporation

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl