SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał News24 średnio ogląda 35 widzów

Nowy kanał News24 ogląda średnio 35 widzów, co daje stacji 0,00 proc. udziału w runku. Średni dobowy zasięg stacji wynosi 9,4 tys. widzów, a czas oglądania - 3 minuty - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Stacja podkreśla, że to efekt nieobecności w dużych sieciach kablowych.

Article

News24 to nowy informacyjny kanał, który oficjalnie został uruchomiony 1 marca 2022 roku o godz. 7.00 (techniczne nadawanie rozpoczeło się w lutym). Twórcą stacji jest firma Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia News24 od 1 kwietnia (od tego dnia kanał jest objęty monitoringiem NAM) do 13 czerwca 2022 roku wyniosła 35 osób. Przełożyło się to na 0,00 proc. udziału w rynku telewizyjnym zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 oraz w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.Stacja podkreśla, iż jest w fazie dogadywania umów z dużymi kablówkami; obecnie jest dostępna w ponad 120 niewielkich kablówkach w kraju. Nieobecność w portfolio znaczących graczy - wpływa na wynik oglądalności.

Dobowy RCH na poziomie 9,4 tys. widzów

Średnio każdego dnia przynajmniej przez 1 minutę styczność ze stacją miało 9,4 tys. widzów w 4+. Z kolei średni czas oglądania wyniósł 3 minuty.

W kwietniu średni AMR News24 wyniósł 30 osób, w maju - 55 osób, a w okresie od 1 do 13 czerwca - 82 osoby.

Spośród poszczególnych dni stacja News24 najchętniej oglądana była 15 maja. Tego dnia kanał śledziło średnio 616 widzów w 4+.

Za sprzedaż reklam w News24 odpowiada TVN Media. Dystrybutorem treści kanału News24 jest firma Delegata, która wcześniej wprowadzała na rynek między innymi takie polskie kanały jak: ESKA.TV, POLO.TV, Fokus.TV, Vox Music.TV, Hip Hop.TV, Nova.TV, 8TV, Metro.TV, WP.TV.

Aktualnie dostęp do kanału mają widzowie Toya oraz licznych operatorów mniejszych telewizji kablowych. News24 oglądać można także m.in. w WP Pilot.

Praca nad kanałem trwała 18 miesięcy

Spółka Astro nad kanałem News24 pracowała półtora roku. Wiosną 2020 roku firma zapowiadała, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a nowy kanał, emitowany także w internecie, będzie stacją informacyjną wolną od polityki.

W maju ub.r. redakcja News24 zaczęła już stałą pracę, jej celem w pierwszych miesiącach było „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Start stacji zapowiadano na początek września. W połowie września Astro tłumaczyło, że przyczyną jest to, że w KRS nadal nie zarejestrowano zmian w spółce News12.

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał News24 średnio ogląda 35 widzów

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl