SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał News24 trafi do pierwszej większej sieci kablowej

Działający w ośmiu miastach operator kablowy Toya dołączy do oferty nowy kanał informacyjny News24 HD, a także dokumentalny Polsat Viasat Nature HD, serialowy z produkcjami historycznymi Epic Drama HD i młodzieżowy TeenNick HD. W przypadku stacji informacyjnej od Astro to umowa z pierwszą znaczącą siecią kablową.

Article

Sieć Toya nie precyzuje kiedy News24 pojawi się w jej pakietach. W magazynie dla abonentów zdradza natomiast, że TeenNick i Epic Drama zadebiutują w ofercie 23 maja br. Z rozpiski kanałów umieszczonej na stronie internetowej sieci kablowej wynika, że News24 HD będzie dostępny w „Pakiecie Oszczędnym”, Epic Drama HD i Polsat Viasat Nature HD w „Pakiecie Wygodnym”, natomiast TeenNick HD w „Pakiecie Bogatym”.

Powolna budowa zasięgu News24 i trudne początki

Toya, która działa w Łodzi, Krakowie, Mysłowicach, Kutnie, Przemyślu, Piotrkie Trybunalskim, Piszu i Pabianicach i świadczy usługi dla ponad 160 tys. abonentów jest pierwszym z większych operatorów, który dołącza News24. Stacja jest już dostępna m.in. w serwisach streamingowych CDA TV, WP Pilot, a także w ofercie operatorów Sat Film, Softnet i Bart-Sat. Rozmowy z największymi graczami, takimi jak Vectra  i Inea wciąż trwają.

Spółką, która nadaje program News24 jest Astro, znana m.in. z produkcji „Familiady” dla TVP2. Start nowej telewizji informacyjnej był kilka razy przesuwany. Pierwotnie miała ona zadebiutować we wrześniu ub.r. Regularna emisja ruszyła dopiero w marcu br. Już w połowie kwietnia informowaliśmy, że od ponad miesiąca Andrzej Andrysiak, redaktor naczelny News24 przebywa na urlopie. Redakcją kierują dwie osoby: wydawca dnia, którym jest Jan Pawlicki i dyrektor stacji, Karolina Szymańska.

Krytyczne komentarze na temat jakości News24

W News24 pracuje 120 osób, z czego 70 to dziennikarze. Internauci, którzy mieli okazję mimo ograniczonego zasięgu zapoznać się z kanałem, krytykują go za jakość techniczną i merytoryczną. Stacja miała skupiać się na informacjach z Polski lokalnej. W epoce inwazji Rosji na Ukrainę bardzo dużo miejsca zajmują newsy zagraniczne.

Kanał jest też krytykowany m.in. za ogromny jak na obecne czasy pasek z bieżącymi informacjami, sposób kadrowania w studiu i sposób prezentacji wiadomości. Często to wyłącznie „biała” prezenterki i pojedyncza „setka”. Na przykład prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Część krytykujących zwraca uwagę, że News24 bardziej przypomina lokalną telewizję kablową z niedużego miasta aniżeli ogólnopolski kanał informacyjny. Zwłaszcza, że momentami prezenterka czyta zapowiedzi materiałów z kartek, jakby były problemy z prompterem.

Trudny debiut Superstacji

Podobne problemy miała na początku Superstacja, uruchomiona w 2006 roku również przez spółkę Astro, związaną z Ryszardem Krajewskim. Kłopoty z dystrybucją pojawiły się kiedy udziały w kanale objął fundusz Capital Partners. Inwestował też w kanał sprzedający wycieczki turystyczne - Podróże TV. Operatorzy nie chcieli dodać Superstacji do oferty dopóki stacja telezakupowa nie zapłaci im zaległych opłat.

Superstacja trafiła do oferty wielu operatorów dopiero po rozwiązaniu umowy z funduszem inwestycyjnym. Nowym inwestorem została firma Ster, związana z partnerem biznesowym Zygmunta Solorza, a w 2018 roku Polsat przejął wszystkie udziały w tym kanale, żeby w 2021 roku przekształcić go w Wydarzenia24. W pierwszych miesiącach działalności Superstacja również była krytykowana za słabą jakość i wpadki. Miała jednak niezłą jak na nowy kanał oglądalność, wyróżniając się tabloidowym profilem i linią programową, która pozwalała na krytykę i żarty z kościoła oraz prawicy. W drugiej połowie lat 2000 konkurencja na rynku kanałów telewizyjnych była też znacznie mniejsza niż obecnie.

Spółka Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w czwartym kwartale ub.r. zanotowała spadek przychodów z 1,14 do 1,12 mln zł, a jej zysk netto poszedł w dół z 281,7 do 28,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Kanał News24 trafi do pierwszej większej sieci kablowej

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl