SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały naziemne trafią do Canal+ online? Ankieta dla subskrybentów

Serwis streamingowy Canal+ zachęca subskrybentów do udziału w ankiecie. Pyta w niej m.in. o to jakie nowe kanały powinny się znaleźć w ofercie. W pytaniu pojawiają się nazwy TVP1, TVP2, TVN i Polsat. Zgodnie z rozporządzeniem must carry, must offer stacje te i TV Puls powinny być oferowane przez platformy streamingowe.

Article

Użytkownicy Canal+ online otrzymują wiadomości e-mail zatytułowane „Podziel się z nami swoją opinią”. - Mamy nadzieję, że dostarczamy Ci chwile pełne emocji. Czegoś Ci brakuje? Daj znać co możemy poprawić - pisze platforma. Po kliknięciu w link z wiadomości otwiera się ankieta z 11 pytaniami. Canal+ online pyta m.in. czy użytkownik korzysta z serwisu samodzielnie, z partnerem lub partnerką, dziećmi, znajomymi lub rodziną. Serwis chce się dowiedzieć w jaki sposób poszczególni subskrybenci dowiedzieli się o jego ofercie.

Canal+ online pyta o TVP1, TVP2, TVN i Polsat

Dalej Canal+ online chce, żeby jego subskrybenci wskazali 3 zalety serwisu. Do wyboru są: atrakcyjna oferta filmów i seriali, atrakcyjna oferta kanałów na żywo, stabilne działanie usługi, dostęp do najlepszych wydarzeń sportowych, dodatkowe funkcje (timeshift, multi live), atrakcyjne pakiety, funkcjonalność aplikacji webowej, funkcjonalność aplikacji mobilnej, funkcjonalność aplikacji na TV, atrakcyjna cena lub inne.

Później subskrybenci mogą wskazać obszary, w których platforma powinna się poprawić. Padają pytania o rozszerzenie rodzajów płatności, zwiększenie wyboru wydarzeń sportowych, filmów, seriali i programów, poprawę działania technicznego aplikacji, wprowadzenia aplikacji na inne systemy operacyjne na telewizorach, obniżkę cen, poprawę działania serwisu internetowego i zmianę zakresu oferowanych pakietów. Operator pyta też jakie nowe kanały powinny pojawić się w serwisie. Padają nazwy TVP1, TVP2, TVN i Polsat. W polu inne użytkownicy Canal+ online mogą wskazać własne propozycje.

W kolejnej części ankiety Canal+ online pyta o inne serwisy, z których korzysta jego użytkownik. Wymieniono: Eurosport Player, Player, Viaplay, HBO Max, CDA.pl, meczyki, Netflix, Elevensports.pl, Polsat Box Go, Amazon Prime Video. Serwis chce się też dowiedzieć w jakim wieku są jego użytkownicy, w jak dużej miejscowości mieszkają, jakie mają wykształcenie, czy mają współmałżonka, partnera, partnerkę i dzieci.

Serwisy streamingowe nie realizują zasady must carry, must offer

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji co kilka miesięcy apeluje do zarejestrowanych w Polsce serwisów streamingowych, aby przestrzegały zasady must carry, must offer. Zakłada ona, że sieci kablowe, platformy satelitarne i serwisy streamingowe powinny oferować najważniejsze kanały naziemne (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN i TV Puls).

- W ocenie KRRiT celem ww. regulacji, w zakresie must carry i must offer, jest powszechny i niepodlegający ograniczeniom społeczny interes w dostępie do programów telewizyjnych wskazanych przez ustawodawcę w art. 43 ust. 1. Dlatego też programy te mają, bez utrudnień związanych z dostosowaniem technicznym, docierać do wszystkich odbiorców - stwierdziła KRRiT w stanowisku opublikowanym w styczniu br.

W Canal+ online spośród kanałów objętych zasadą must carry, must offer dostępny jest tylko TVP3 Warszawa. W konkurencyjnym serwisie Polsat Box Go również nie ma głównych stacji TVP, TVN i TV Puls. Analogiczna sytuacja odnośnie kanałów naziemnych TVP, Polsatu i TV Puls ma miejsce w Playerze. W TVP VOD ani w TVP GO nie ma stacji komercyjnych. Przed rokiem wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec zapowiedział, że w myśl zasady must carry, must offer naziemne stacje konkurentów pojawiają się w iPli (dzisiaj Polsat Box Go). Do tej pory tak się nie stało. Każdy z nadawców chce rozwijać swój serwis streamingowy, oferując w nim własne kanały na wyłączność.

Sama zasada must carry, must offer jest różnie interpretowana przez nadawców. Na przykład Telewizja Polska wbrew KRRiT uważa, że platformy satelitarne, takie jak Polsat Box, Canal+ i Orange powinny oferować wszystkie 16 wersji TVP3. KRRiT stoi przy stanowisku, że powinno dojść do zmian w przepisach. Obowiązkiem must carry, must offer objęte zostałyby wszystkie stacje z multipleksów ogólnopolskich naziemnej telewizji cyfrowej (a więc m.in. TV Trwam). Rada uważa, że można rozszerzyć przepisy o zasadę findability, która ułatwiałaby odnalezienie naziemnych stacji na listach kanałów operatorów płatnej telewizji.

Dołącz do dyskusji: Kanały naziemne trafią do Canal+ online? Ankieta dla subskrybentów

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl