SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa aplikacja X już w AppStore

Tydzień po tym, jak Twitter zmienił nazwę na „X”, zmieniając klasyczne logo niebieskiego ptaka aplikacji społecznościowej na krzyżującą się literę, Apple zaakceptował nową nazwę w swoim App Store.

Po zmianie nazwy i przesłaniu nowego logo do aplikacji na iOS i Androida w zeszłym tygodniu, X (wcześniej Twitter) miał problemy ze zmianą marki w App Store z powodu portalu Connect, który wyświetla komunikat o błędzie, gdy programiści próbują użyć jednego znaku jako nazwy aplikacji.

- Apple nie zezwala, aby żadna aplikacja miała jeden znak jako nazwę aplikacji — napisał na Twitterze programista Nick Sheriff. - Jeśli uda im się uzyskać zgodę, będzie to pierwszy przypadek od powstania iOS App Store, kiedy taka zgoda została przyznana - zaznaczył.

W poniedziałek Apple zrobił wyjątek dla aplikacji Elona Muska, której zmiana nazwy wywodzi się z oryginalnej nazwy PayPal, a także X Holdings Corp., którą Musk połączył z Twitterem w kwietniu.

Wraz ze zmianą nazwy w Apple App Store, X zmienił także swój slogan z „Porozmawiajmy” na „Blaze Your Glory !!”.

Musk wyjaśnił również, że Twitter Blue – usługa subskrypcji aplikacji społecznościowej – wkrótce stanie się X Blue.

Tuż przed tym, jak Apple zezwolił Twitterowi na zmianę marki w swoim sklepie, niepowiązana aplikacja o nazwie X (która zawierała niewidzialny znak w celu obejścia ograniczeń znaków Apple) dobrowolnie zmieniła swoją nazwę, ostrzegając użytkowników w swoim opisie, że nie jest powiązana z Twitter/X i zrezygnuje z poprzedniej nazwy.

Dołącz do dyskusji: Nowa aplikacja X już w AppStore

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Danil
pobudka, ja pobrałem X z app store w sobotę.
7 5
odpowiedź