SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwsza kobieta na czele Deloitte w Polsce

Joanna Świerzyńska to nowa partnerka zarządzająca Deloitte w Polsce, krajach bałtyckich i Ukrainie. W tej roli zastąpi Tomasza Konika, który awansował w strukturach firmy i został prezesem Deloitte w Europie Środkowej – regionu obejmującego biznesowo 19 krajów. Zmiany w strukturze firmy wejdą w życie 1 czerwca 2024 roku.

Joanna Świerzyńska Joanna Świerzyńska

Joanna Świerzyńska jest pierwszą kobietą w historii firmy w Polsce, która pokieruje Deloitte na lokalnym rynku, a także w krajach bałtyckich i Ukrainie. Do tej pory zasiadała w zarządzie firmy i sprawowała funkcję partnerki odpowiedzialnej za rozwój agendy talentowej.

Joanna Świerzyńska specjalizuje się w tematyce oddelegowań pracowniczych, prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych.

Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Świerzyńska jest doświadczoną mentorką i coachem. Od wielu lat angażuje się w działania na rzecz wspierania kobiet w biznesie, promowania różnorodności oraz wyrównywania szans w miejscu pracy. Chce budować i promować kulturę organizacyjną firmy, w której centrum jest człowiek. Jednym z jej priorytetów jest to, aby Deloitte stał się pracodawcą pierwszego wyboru dla najlepszych talentów na rynku. 

Stawia również nacisk na dalszą efektywną integrację biznesową z Deloitte Ukraina, którą firma rozpoczęła od stycznia tego roku, a także rozbudowę lokalnego portfolio klientów.

Polak na czele Deloitte w Europie Środkowej

Po raz pierwszy w historii firmy stanowisko szefa Deloitte Central Europe obejmie Polak – Tomasz Konik. Region, którym pokieruje, to ponad 13 tys. pracowników z 19 państw.

Przez ostatnie cztery lata Tomasz był partnerem zarządzającym Deloitte w Polsce oraz krajach bałtyckich. Z jego inicjatywy powstała Fundacja Deloitte Polska, której działania skupione są wokół trzech filarów: klimatu, edukacji i dobroczynności. Fundacja zaangażowała się w pomoc humanitarną w pierwszych miesiącach po wybuchu wojny w Ukrainie. Do dzisiaj wspiera zarówno uchodźców w Polsce, jak i Ukraińców, którzy pozostali w kraju.

Dołącz do dyskusji: Pierwsza kobieta na czele Deloitte w Polsce

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antypajac
No i? Co z tego? Napiszcie jak pierwsza kobieta stworzy lek na raka czy spowolni starzenie, zbuduje albo wymyśli coś pozytywnego i przełomowego. W sumie to chętnie bym też poczytał o pierwszej kobiecie, która będzie pracować przy szambie czy wywozić śmieci, remontować mieszkania, będzie super hydraulikiem albo będzie fizycznie pracować przy budowie dróg i mostów. Bo wydaje się, że jedyne "cenne" stanowiska godne newsów to te wygodne stołki w korpo.O Skłodowskiej-Curie na przykład, baranie, nie słyszałeś, co? Jest 2024 rok, kobiety remontują mieszkania, nawet mają firmy. Ja czekam z kolei na mężczyzn-salowych i przedszkolanki. Może ty się zgłosisz, mądralo?
7 3
odpowiedź
User
misio
Średnia kobiecych menedżerów w postępowej UE to 30 %, tylko zacofana Polska to 47% kobiet na stanowiskach menedżerskich,
a gdzie równouprawnienie w kopalniach i we wnoszeniu lodówek na czwarte piętro?
1 3
odpowiedź