SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Sportowy uruchamia serwis internetowy

Kanał Sportowy w połowie marca uruchomi serwis internetowy Kanalsportowy.pl – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Jego redaktorem naczelnym będzie Michał Pol. Prezes Maciej Sawicki podkreśla, że Kanał Sportowy będzie teraz “w 99 procentach skupiał się na sporcie”.

Według Michała Okońskiego, Kanał Sportowy łączy rozrywkową i poważną stronę dziennikarstwa sportowego(YouTube/Kanał Sportowy)Według Michała Okońskiego, Kanał Sportowy łączy rozrywkową i poważną stronę dziennikarstwa sportowego(YouTube/Kanał Sportowy)

 - Kanał Sportowy we współpracy z uznanym, globalnym koncernem mediów sportowych, firmą Better Collective, tworzy portal internetowy w domenie kanalsportowy.pl, który będzie funkcjonował od połowy marca - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prezes Kanału Sportowego Maciej Sawicki.

- Będzie to uzupełnienie kanału youtube'owego i kolejna droga dotarcia do widza Kanału Sportowego. Będą tam nowości ze sportu, ekskluzywne treści i wiele materiałów z samych programów Kanału Sportowego. Produkujemy tyle treści, ze nie wszystko może być dostarczone widzom za pomocą mediów społecznościowych. Portal internetowy jest naturalnym miejscem, gdzie to wszystko będzie gromadzone. To jest kolejny krok w dalszym rozwoju Kanału Sportowego, który teraz będzie w 99 procentach skupiał się na sporcie, czyli tam gdzie są naturalne kompetencje i prawdziwe DNA Kanału Sportowego - podkreśla prezes kanału.

Redaktorem naczelnym serwisu będzie Michał Pol, jeden z założycieli Kanału Sportowego. – Michał to osoba, która ma wielkie doświadczenie w tym zakresie i jest jedną z wiodących postaci Kanału Sportowego - mówi Sawicki.

- Technologicznie nad wszystkim będzie czuwał nasz partner, firma Better Collective - dodaje prezes kanału.

Przed południem informację podano także w mediach społecznościowych kanału. Serwis ma ruszyć 14 marca br.

- Cieszę się z rozpoczęcia współpracy z Kanałem Sportowym, gdyż wpisuje się to w naszą strategię partnerstwa medialnego i dodatkowo wzmacnia naszą pozycję na rynku. Połączenie sił pozwoli nam skorzystać z wzajemnej wiedzy i dostarczyć polskim kibicom jeszcze silniejszy produkt medialny - mówi Michał Kopeć, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią w Better Collective.

W Polsce Better Collective posiada różne kilka marek mediów sportowych, wśród nich Goal.pl i Strefa Siatkówki. 

Kanał Sportowy ma mniej subskrybentów

Od odejścia Krzysztofa Stanowskiego liczba subskrybentów Kanału Sportowego zmalała z 1,13 mln do 994 tys., a tygodniowa liczba odtworzeń materiałów do 1,2-2,3 mln (wcześniej było to zwykle od 3 do 6 mln).

Na początku listopada Stanowski spółkę, za pośrednictwem której miał ponad 20 proc. Kanału Sportowego, sprzedał biznesmenowi z branży nieruchomościowej Maciejowi Wandzlowi, byłemu współwłaścicielowi Legii Warszawa.

CZYTAJ TEŻ: Stanowski o podważaniu badań oglądalności tv, bukmacherce i zapraszaniu Grzegorza Brauna

W 2022 r. Kanał Sportowy zwiększył przychody ponad dwukrotnie do 24,07 mln zł, a jego zysk netto poszedł w górę z 1,6 do 5,57 mln zł. Wypłacił udziałowcom 4 mln zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Kanał Sportowy uruchamia serwis internetowy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZX3000
i będzie #nikogo
odpowiedź
User
ZX3000
i będzie #nikogo
odpowiedź
User
ZX3000
i będzie #nikogo
odpowiedź